| Georgemy2 a întrebat:

(Pentru persoanele care se uita la anime-uri): o sa apara un alt sezon pentru fate/stay night? Mai este ceva dupa fate/stay night(unlimited blade works)?

Răspuns Câştigător
| CsD69 a răspuns:

Animeul Fate Stay Night este o adaptare dupa VN-ul (Visual Novel) cu acelasi nume.
In VN, sunt 3 rute (povesti) diferite, in mare parte.
Ruta 1. Shiro-Saber. Pune accent pe trecutul lui Saber. Asta a fost seria aparuta in 2006.
Ruta 2. Shiro-Rin. Asta a fost ruta Unlimited Blade Works, aparuta in 2014.
Va aparea si a 3-a ruta.
Vezi aici. http://myanimelist.net/anime/25537/Fate_stay_night:_Heavens_Feel

| Georgemy2 explică (pentru CsD69):

Multumesc mult. Dar este vreo data de lansare?

| CsD69 a răspuns (pentru Georgemy2):

Nu se stie inca o data exacta. A fost confirmat doar faptul ca o sa apara.
Stiu doar ca, la fel ca la Unlimited Blade Works, va aparea intai un film si dupa e posibil sa apara si seria tv. A fost confirmat doar filmul.
Ai detalii aici. http://www.animenewsnetwork.com/......ilm/.77059