| Darkness13 a întrebat:

Puteti sa imi recomandati un anime/manga/carte horror? Preferabil, daca e anime, sa fie necenzurat... daca nu stiti accept si cenzurate...sunt cam disperata, nu m-am mai uitat la un anime horror bun de mult TT_TT
P.S. M-am uitat deja la Another, Corpse Party, Shiki(desi asta nu e prea horror =_=) si am citit Ibitsu

6 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Hey
Si eu am cautat niste anime-uri horror, dar sunt din ce in ce mai putine...
E un serial ce are 2 sezoane (de cate 13 episoade a cate 5 minute fiecare), se numeste Yami Shibai, fiecare episod prezinta un narator ce povesteste mai multe mituri sau intamplari horror. Mie mi-a placut, a fost frumos, unele povesti au fost chiar bune.
Gakkou no kaidan, e un anime mai vechi, l-a dat si pe Animax, are povesti horror foarte interesante, insa nu este sadic.
O manga destul de buna, parerea mea, dar foarte creepy, se numeste Uzumaki si ai mai putea incerca si alte mangauri de la el, sunt destul de bune.
Cam trist ca in ziua de azi majoritatea anime-urilor se aseamana foarte mult intre ele, si adapteaza numai serii harem, school, comedy si poate romance, nici shoujouri nu prea se mai fac, dar in fine, mi-ar placea sa se faca mai multe animeuri horror, dar ceva cu supranatural mult si poate un pic de romance, sau scene mai stii tu.

| AirănMeidăn a răspuns:

boku no pico!

| Darkness13 explică (pentru AirănMeidăn):

Sincer, incerc de ceva vrema sa conving un tip sa se uite la asta, dar nu prea reusesc T_T

| Darkness13 explică (pentru AnaMariaJRock):

In afara de Zetman, Blood C si Aiakashi, le-am vazut pe toate laughing

| AnaMariaJRock a răspuns (pentru Darkness13):

Atunci iti mai dau :
Anime: Berserk, Monster, Jigoku Shoujo, Akira, Tokyo Ghoul, Terra ForMars
Manga(in primul comentariu am uitat sa iti sau big grin ) : Kami-sama no Iutoori, Reincarnation no Kaben, Tanabata no Kuni, Riki-Oh, Ichi the Killer

Sper sa iti placa happy