| Deaad a întrebat:

Sunt nou in anime-uri si in manga.
Am cateva intrebari:
Difera cu ceva manga fata de anime? In anime se transpune la perfectie ce e scris in manga sau sunt mult mai multe chestii(in manga)?
Si ce parere aveti de Tokio Ghoule?
As vrea sa imi iau benzile desentate,nu sa ma uit la anime.
Gen, e ceva diferit?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

In anime sunt mai multe detalii decat in manga. Exemplu: M-am uitat la Super Lovers primul sezon, si apoi m-am gandit sa citesc si manga, si am observat ca in manga se omit niste lucruri care in anime apar.
Eu de obicei, manga pe care o citesc, ma asigur inainte sa ma apuc sa o citesc, ca nu a fost facut si anime-ul dupa acea manga, iar daca a fost facut, de cele mai multe ori, nu ma mai uit la el, ca deja stiu ce se intampla, daca am apucat sa citesc manga, si asa se strica tot farmecul, iar daca ma uit la anime, nu mai citesc manga, pentru ca deja stiu ce se intampla.
Desigur, ca sunt si manga pe care le-am citit, dar astept sa apara anime-ul ca stiu ca o sa imi placa, spre exemplu filmul anime Koe no Katachi.
Tokyo Ghoul? Mi-a placut, astept sa apara sezonul 3.

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Acum cateva luni le injurai, acum te-ai dat cu ele,, vezi cum esti?

| Deaad explică (pentru Drimmero):

Stiu cum sunt.
Părerile mi se schimba foarte des.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Asta am observat des la tine.

| T0T a răspuns:

Diferă de cele mai multe ori. Eu prefer anime-urile, e altceva când ai tot tacâmul. Uneori în manga ți se dau totuși mai multe detalii sau uneori chiar anumite aspecte capătă altă nuanță în manga.

| zurick a răspuns:

Sa inteleg ca ai inceput cu death note? :v

| Deaad explică (pentru zurick):

Da,am inceput de mult timp cu Death Note, acum un an, dar m-am oprit din vazut.

Ieri l-am terminat si mi s-a parut extraordinar.
Acum ma uit la fullmetal alchemist.