| afrodita3333 a întrebat:

A ti observat ca aproape toti oamenii din tara asta se holbeaza la altii atunci cand merg pe strada? In strainatate am sesizat mai putina acest lucri, acolo oamenii nu sta se se holbeze la cei care trec pe langa ei.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Adevărat, poţi defila şi în şuşu gol că tot nu prezinţi prea mult interes. Este problemă de educaţie, dar şi de nepăsare faţă de cel de alături.

| thegatekeeper a răspuns:

Da, exact. Observ asta de ani buni si la inceput era destul de neplacut si enervant pentru mine, dar m-am obisnuit, fiindca se pare ca asa sunt oamenii pe aici. Ii intereseaza prea mult de ceilalti, in loc sa-si vada de treaba lor. Daca mai arati si putin diferit sau neobisnuit (pentru ei, desigur), atunci esti tinta majoritatii privirilor (eu stiu cel mai binelaughing). Dar nu ai ce sa faci, decat sa ii ignori si sa iti vezi de treaba happy.

| Urzi23 a răspuns:

Probabil unde avem, cele mai frumoase fete

| Cristynik a răspuns:

Da...am observat acest lucru si eu...