| GrigoreVarlam a întrebat:

Ai prefera să fii singura persoană din lume care poate citi gândurile altor persoane sau ai prefera ca toate persoanele de pe pământ să poată citi gânduri, doar tu să nu poţi, dar în acelaşi timp nimeni să nu-ţi poată citi gândurile?

3 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Mda. as prefera sa am un scut energetic sau sa pot materializa aproape orice-mi trece prin minte. Chestia asta cu cititul gandurilor nu e prea placuta indiferent de situatie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ah, ce întrebare!hee hee Te-ai pus în postura asta?
Chiar dacă nu le citim întocmai, cred că fiecare ne naștem (deținem) un anumit simț (special, aș spune) care ne dezvăluie, de multe ori, adevărul ascuns în spatele unor cuvinte, ori din spatele unor priviri. Nu îl știm cu exactitate, însă îl bănuim. Nu cred că aș vrea să știu ad litteram, ce ar gândi alții despre mine. Ori să afle alții, ce gândesc eu, despre ei. Nu de alta, dar cred că ar fi prea mare distracția. Am da și o petrecere. : ))

| FashionKitty a răspuns:

Probabil a doua varianta. Sincer mi se pare ok ca nu putem citi gandurile pentru ca oamenii au dreptul sa aiba ceva doar al lor. Plus ca nu tot timpul iti poti controla gandurile.
Si de altfel era intr-o carte personajul principal putea citi gandurile dar s-a saturat efectiv sa stie atatea despre oameni si sa nu aiba niciodata liniste si isi doarea sa scape de asta deci oricum nu ar fi prea amuzant. Si are dreptate, eu si asa sunt satula de oameni, nu as vrea sa stiu toate tampeniile ce le trec prin cap, serios.