| DenisaNicoletaG a întrebat:

Ai un motto dupa care te ghidezi in viata? tongue

39 răspunsuri:
| ALEXXXL19 a răspuns:

Viata e o curva vuteo tu nu ea pe tine

| cyupaku a răspuns (pentru RAY):

BUdismul este o religie

| RAY a răspuns (pentru cyupaku):

Religia este credința în supranatural, sacru sau divin, și codul moral, practicile de ordin ritual, dogmele, valorile și instituțiile asociate cu această credință. În cursul dezvoltării sale religia a luat un imens număr de forme în diverse culturi sau persoane.
budismul are 2 ramuri cel estic si cel vestic

| cyupaku a răspuns (pentru RAY):

Tu vorbesti din auzite sau din carti, pe cand eu practic aceasta religie de 12 ani

| RAY a răspuns (pentru cyupaku):

De pe wiki, nu o pratic ca am scris un citat asta nu ma face budist, nu am nici o religie, credinta, dogma etc

| cyupaku a răspuns (pentru RAY):

Nu te-am declarat budist, sustii chestii care nu stau intocmai si faci inscrisuri de pe lucruri pe care le iei de pe wiki, nu le practici

| cyupaku a răspuns:

Corect

| cyupaku a răspuns:

Perfect,corect

| RAY a răspuns (pentru cyupaku):

Nu sutin absolut nimic, era pur simplu un citat atat, m-am documentat despre budism sunt multe de invatat desigur