| chiftelutacrocanta a întrebat:

Am o problema.Vad prea multe lucruri imaginare.Camera mea este o tara plina de ingeri,de maimute,de serpi,de obiecte vii,peretii mei plang,televizorul meu sare coarda,copii sar pe pat fericiti, femeile batrane se prostesc, animalele zboara, zeci de imaginati bune si relei ma inconjoara.Problema mea este ca aceste imaginatii ma ingrijoreaza, pentru ca imi provoaca prea multe stari, si nu pot avea o zi stabila.Intr-un fel,sunt si dependent de aceste imaginatii,pentru ca mi-e frica de realitate, e prea trista, mereu ma ascund de realitate.

Credeti ca e bine sa traiesc in imaginatii, sau mai bine ar fi sa incerc sa ma impac cu realitatea?

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

E bine sa ai imaginatie te ajuta sa fii mai creativ in diverse domenii dar ar fi bine sa te impaci cu realitatea viata e simpla trebuie sa stii cum sa o abordezi si sa faci ce iti propui fara sa iti fie frica.

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este bine sa ai imagintatie. Asta mai face lumea sa para interesanta. Chiar daca stim ca nu e asa, e important sa si visam uneori.

Realitatea e nasoala. Nu se prea poate schimba. Doar imaginatia poate sa intervina si sa faca din realitate ceva mai frumos.

| LoveSleep a răspuns:

Încă n-ai slăbit?

| gemeni6226 a răspuns:

Tu sti ce-ti face bine. Daca te simti mai bine in lumea ta imaginara, ramai acolo.Nu e nimic rau in a avea imaginatii atita timp cit iti face bine.Eu din pacate deja nici macar nu mai pot visa.Dar asta tine si de varsta pe care o am.Iesi din lumea imaginara numai daca iti face rau.Imaginatia,faptul de a visa cu ochii deschisi denota un suflet frumos si un spirit inteligent.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mersi pentru funda ma bucur ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

15 ani dar de ce intrebi?

Răspuns utilizator avertizat
| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Mersi amice nu prea mi se spune asta chiar deloc.
Si tu esti destul de inteligent.
Tu vezi anumite lucruri din persective diferite fata de alti oameni, adolescenti pe care ii cunosc.

| Krixxus a răspuns:

Nu e nimic neobisnuit.
Dar nu face un obicei din asta, o sa dispara de la sine si o sa ramana o amintire.