| ILikeToKnow a întrebat:

Am stat sa ma gandesc si am ajuns la concluzia ca am o problema, daca se poate numi asa. Multe chestii, lucruri importante pentru altii, pe mine ma lasa rece, nu-mi pasa, nu ma impresioneaza. Nu simt nimic, nu-mi pasa.Si am ajuns sa ma intreb de ce? De ex in rel cu prietenul meu am ajuns dintr-o data sa nu-l mai vreau, sa nu mai am chef de el. El imi zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa o terminam, dar eu simt ca nu-mi pasa, ba chiar ma enerveaza daca insista. Oare e ceva in neregula cu mine?straight face. Sper sa nu o iau razna...

4 răspunsuri:
| Contrast a răspuns:

Stii cand e omul, cel mai normal? Atunci cand ajunge sa se intrebe:"Oare, am inebunit?" Ei, undeva prin faza asta esti si tu! Eu cred ca e normal la un moment dat sa devii oarecum imuna la ceea ce pentru altii e mai important, doarece noi oamenii nu suntem la fel, nu simtim toti deodata la fel, nu avem avem aceleasi nevoi, nu gandim la fel, si in acelasi timp. Iar pe de alta parte cred ca e o alta tactica a sistemului nostru de autoconservare si autoaparare, o retea suprasolicitata de multe ori se autodecupleaza de la sursa pentru a nu face un scurt circuit. Cred ca esti ok, iti vei reveni la "normal", fii linistita, nu ai luat-o razna!happy

| hehehe a răspuns:

Asta patesc si eu! Exact la fel. Nu este vina ta oh go on. Cel mai probabil ai o pasa proasta. Sau poate ca simti nevoia sa mai schimbi un pic situatia. Incearca sa-ti faci prieteni noi, sa vizitezi locuri noi. Sa distrugi rutina :d. Si crede'ma ca si eu fac spume cand al meu ma tot sacaie cu "te iubesc" "mi'e dor de tine" "vreau sa ne vedem mai repede" "nu vreau sa te pierd" oh go on laughing. Prefa'te ca nu vezi. Raspunde`i ca sa nu se simta aiurea, dar totusi prefa'te ca nu ai vazut nimic. laughing :d
Ideea este ca razna nu o iei sigur. Este prefect normal. Schimbare. Ai nevoie de o schimbare, atata tot :p.

Emmy.

| ILikeToKnow explică:

Am uitat sa spun ca ma jucam metin2 in acea perioada cam 14 ore pe zi, iar prietenul meu ma stresa ca nu am timp de el... iar eu am ales sa ma despart de el laughing

| titza10 a răspuns:

Probabil a intervenit rutina, te plictisesti repede sau poate nu stie el indeajuns de bine cum sa iti capteze atentia.Nu o iei razna ca nici eu nu am luat-o.Nu esti singura.