NOname
| NOname a întrebat:

As vrea sa va intreb, cat de des visati noaptea? Din ce categorie faceti parte:
A) nu visati deloc sau aproape deloc, adica nu va amintiti, ca/ce ati visat;
B) visati destul de rar (sa specificati o noapte din cate. Exemplu: 1 din 20);
C) visati destul de des, in peste 50% din cazuri;
D) visati de fiecare data sau aproape de fiecare data.
Sa specificati, va rog, daca aveti vise culor sau alb-negru.

Nu e o intrebare pusa din plictiseala. Chiar ma intereseaza. Fac un sondaj/studiu. Asa ca, va rog frumos, sa nu evitati sa dati un raspuns. Multumesc anticipat! kisswinking

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Eu zic varianta D, visez in culori, simt durere daca ma lovesc in vis sau patesc ceva ma trezesc cu durere in locul respectiv, simt gustul dulce, amar, sarat, mai mult dulce pentru ca de cele mai multe ori visez prajituri multe, si pot manca fara sa ma satur, simt si mirosuri, sunt foarte reale visele mele, sunt momente in care nu stiu daca cea ce mi s-a intamplat face parte din realitate sau a fost vis, am cosmaruri destul de des.

119 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Eu zic c), iar visele mele sunt color si majoritatea sunt frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul meu, b); visez destul de rar, color de fiecare data, adevarate scenarii horror/thriller, probabil din cauza pasiunii mele pentru astfel de filmehee hee. Oare ar trebui sa profit de lucrul acesta si sa ma fac regizor?laughingIn cazul tau cum e?batting eyelashes

| MosCraciun a răspuns:

D) 70% color 30% alb-negru
big grin

| Adredemesconf a răspuns:

Eu visez d)tot timpul sau aproape tot timpul, iar visele sunt colore. Uneori uit ce am visat si imi amintesc greu, uneori nu-mi amintesc deloc, dar stiu sigur ca am visat ceva.

| resp3ct a răspuns:

In fiecare noapte visezi chiar daca tu nu iti amintesti ce ai visat.

| Fallen Angel a răspuns:

Eu ma incadrez in categoria A) Stiu ca visez dar nu imi aduc aminte. Poate doar mici franturi sau imi aduc aminte ca am visat o anume persoana si dupa... nimic.
Si din cate imi amintesc sunt cam asa : 60% color si 40% alb-negru.
Bafta cu asta! Sunt sigura ca o sa raspunda multi big grin

| Drums a răspuns:

C)
dar uneori stiu ca visez dar uit,
deci un fel de visez des, dar in cateva cazuri nu-mi mai amintesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare noapte desi nu tot timpul imi amintesc visul si visez mai mult in culori da mai visez si alb negru

| Beatrice a răspuns:

C) destul de des zic euhee hee si toate au fost color [cred] thinking

| allleeeee a răspuns:

D) Visez color happy.

| lola_2540 a răspuns:

D) culorile normale, visele frumoase, urate numai dupa ce ma uit la film de groaza.(de aceea prefer sa le vad dimineata si apoi desene animate sa imi revin)

| `KiddO` a răspuns:

C) visez color tongue

| pengu a răspuns:

In fiecare noapte visam cam o ora parca (in reprize)... eu imi aduc aminte cel putin un vis pe noapte si de cele mai multe ori visele mele sunt obscure (nici alb-negru dar nici chiar colorate) happy

| KiddoC a răspuns:

D) Chiar daca nu-mi amintesc tot, faptul ca imi amintesc macar un fragment din vis demonstreaza ca am visat. De cele mai multe ori imi amintesc ce am visat. De cele mai multe ori visez color.

| JustLikeMe a răspuns:

Kreca b 1din13 a si visele mele sunt toate colorwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Turquoise a răspuns:

D) si visez color laughing

| VacaVacuta a răspuns:

B), o noapte din 7, intodeauna color.

| arrriadna a răspuns:

D si color. Faza e ca visez si "episodic". Daca am inceput un vis (o actiune, ceva, sigur "am treaba" in vise, nu sunt doar imagini pasive decat daca "citesc" ceva in somn) si suna ceasul sau am intrerupt somnul... totul se continua la urmatorul somn, indiferent daca e ziua sau noaptea... Si atunci and nu imi amintesc stiu ca sigur am visat, fiindca e in felul meu de a fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

B) 1 din 30 color happy

| katala a răspuns:

Destul de rar, si de regula nu prea tin minte ce;

| Sigmund a răspuns:

Varianta c) este cea potrivita, si sunt colorate.Visez emotii traite in ziua respectiva sau uneori niste vise care in urmatoarea saptamana se indeplinesc.Si aici vorbesc foarte serios.

| justFORone a răspuns:

D) color

| Drums a răspuns:

Colorat, toate culorile

| gabitza_6878 a răspuns:

De vreo 2 saptamani visez in fiecare seara color ca sunt la scoala laughing)

| andraspune a răspuns:

D)mereu color. dar cateodata nu visez ci simt de exemplu ca ma impiedic, zbor sau cad in gol.ciudat.

| pyma a răspuns:

Varianta C, color.

| ♀╰☆╮ღDolce Pynkye♀╰☆╮ღ a răspuns:

Raspunsul meu e D si visez colorwinking

| Zoinx a răspuns:

C) color dar stau prost cu memoria, nu pot sa-mi amintesc visul complet.aseara am visat numerele la loto dar nu mai tin minte decat un numar 15laughing sunt curioasa ce numere vor iesi laughing

Răspuns utilizator avertizat