| gamegalaxy a întrebat:

am nevoie de niste idei de la oameni carora le plac povestirile si in general sa citeasca! Vreau sa scriu o poveste de dragoste, ceva de genul Maitreyi, adica despre o iubire interzisa (de exemplu in Maitreyi este vorba despre culturi diferite si astfel relatia celor 2 nu a putut continua). Problema este ca nu gasesc idei. As vrea sa-mi dati niste idei de tipul "sclav/a - rege/ina", "criminal/a - politist/a", "frate - sora". Sper ca v-ati prins la ce ma refer! Va multumesc anticipat de raspunsuri si promit ca dau funda.

3 răspunsuri:
| missme90 a răspuns:

Pai calitatea predominanta a unui scriitor e IMAGINATIA. daca tie iti este greu sa alegi subiectul, apoi cand vine vorba sa detaliezi si sa creezi intrigi si firu naratiunii si toate cele...

nu vreau sa te descurajez, dar nu ai inceput bine.

esti singurul/singura in masura sa isi formeze ideile si apoi sa creeze povesti. cand vei ajunge spre sfarsitul povestii, ce vei face? vei intreba pe TPU ce sa faci? sa ii lasi impreuna sau sa omori unul dintre indragostiti?

| gamegalaxy explică (pentru missme90):

Nu, dar voiam doar niste idei laughing Oricum am gasit subiectul.

| missme90 a răspuns (pentru gamegalaxy):

Ma bucur