| AmyLee_6712 a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutor, vreau sa ma ingras vreao 10 kg dar si sa ma inalt( nu vreau sa fac sport gen volei, handbal, am incercat si nu merge) Am 16 ani, 1, 50 si 40 kg cum pot sa ma ingrascrying si sa ma inalt.am vazut ca dati sfaturi bune. ajutati`ma si pe mine. Mshappy

Răspuns Câştigător
| adelina_5429 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, urmeaza regimul asta http://www.sepoarta.ro/Articole/regim-de-ingrasare.html functioneaza! eu m-am ingrasat 2kg jumatate intr'o saptamana. Dar nu uita ca depinde si de organism. Eu faceam sport in fiecare dimineata vreo 30-40de minute, pentru a ma ingrasa uniform. Bafta:)

4 răspunsuri:
| anonuser123 a răspuns:

Hey, intamplarea face ca si eu sa am tot 1. 50 si 16 ani.Totusi eu am vreo 48 de kg si crede-ma mi-as dori din toata inima sa mai slabesc macar 3 kg.
Daca vrei sa te ingrasi nu prea stiu ce sa te sfatuiesc. Poti sa incerci sa mananci mai mult, dar eu zic sa ramai la greutatea ta pentru ca e mult mai avantajos sa fii slabutza decat plinutza.Eu imi gasesc haine destul de greu(mai ales pantaloni) si de fiecare data cand merg prin magazine si trebuie sa probez ceva, ma infurii pentru ca realizez ca nu imi vine tocmai bine...
Oricum poti sa inceri sa cauti pe net sau sa te duci la un doctor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu cred ca ar trebui sa mananci inainte de ora 6 si dupa si la miezul noptii daca doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, dar nu cred ca exista alta modalitate de inaltare decat sportul. Daca faci sport, iti lucrezi muschii, iar tu vei lua in greutate marindu-ti masa musculara(vei avea un corp de invidiat)

| angelo_8500 a răspuns:

Mananca pana pleznesti