| εʟʟα1Зcσσʟ a întrebat:

Dati-mi si mie statusuri faine!

Răspuns Câştigător
| Xtadelo a răspuns:

Salveaza planeta! Sinucide-te!

Crezi in dragoste la prima vedere? …sau trebuie sa mai trec o data?

I love you……… I need you……….I like you……….I vrea tu

Cand ma uit la soare, te vad pe tine; cat ma uit la luna, te vad pe tine; cand ma uit la mare, te vad pe tine! Da- te naibii la o parte din fata mea!

Azi noapte am avut un vis umed despre tine… Am facut pe mine razand cand tu ai cazut de pe o stanca.

Intr-o zi iti vei pierde parul, dintii, banii si chiar memoria. Dar un lucru sigur nu-l vei pierde: corpul tau sexy, caci nu poti pierde ceea ce nu ai!

M-ai luat in brate. M-ai strans cat ai putut. Mi-ai dezgolit partea de sus si ti-ai pus buzele tale. Doamne, bine ca sunt doar o sticla de Cola!

Ce inseamna sarutul: pe mana = te ador; pe obraz =sa fim prieteni; pe gat = te doresc; pe buze = te iubesc; oriunde altundeva… sa nu ne lasam dusi de val!

Exista sex fierbinte, sex repede, sex in grup, sex protejat, sex prin telefon, insa pentru persoane ca tine exista… masturbarea.

De ce barbatilor le vin ideile in timp ce fac sex? Pentru ca sunt atasati de un adevarat geniu!

De ce femeile sunt ca si calculatoarele: nimeni nu le intelege; toate greselile tale sunt salvate in memorie, toti banii tai se duc pe accesorii pentru ele.

De ce barbatii sunt ca si calculatoarele: sunt fara ajutor cand sunt aprinsi; au multe idei, dar nu stiu ce sa faca cu ele; imediat ce iti alegi unul, un model mai bun apare pe piata.

De ce pisicile sunt mai bune ca barbatii: pentru ele nu conteaza cum arati; poti sa le lovesti fara se le faci sa se gandeasca la sex; nu te enervezi cand incep sa umble dupa pasarici.

De ce cainii sunt mai buni ca femeile? Te asculta cand tipi la ei; nu fac cumparaturi; orice tip poate avea un caine care arata bine.

Fetele sunt ca telefoanele. Ne place sa fim tinute pe palma si sa ni se vorbeasca, dar daca apesi pe butonul gresit, ne deconectam.

Accepti sa-mi fii partener de SMS, la mesaje naspa, dar si faine, in mesaje sms, dar si cand semnalul este slab, pana cand liniutele de la baterie ne vor desparti?

Un prieten bun e ca un sutien: greu de gasit, confortabil, sprijinitor, te tine strans, si intotdeauna aproape de inima ta.

Cand se joaca pe langa masini, copiii pot crea accidente. Dar cand se joaca in masina, adultii pot crea accidental copii.

Stii ce imi lipseste cel mai mult de la tine? Absenta ta!

Sexul e ca programarea de soft: o greseala doar si are consecinte pe tot restul vietii.

Atentie cand un barbat iti spune ca te iubeste din adancul inimii. Inseamna ca totusi mai exista destul loc si pentru alta deasupra.

In lumea asta exista 2 tipuri de personae: EU si persone care si-ar dori sa fie ca mine!

3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia citeste acest mesaj!

Fetele sunt ca internetul. Toate domeniile interesante sunt luate deja.

Stiu ca laptele mareste sanii! Dar Doamne mult lapte ai baut!

Cum arata o virgina inainte sa faca sex? Ca un trandafir! Dar dupa? Ca un buldog mancand maioneza!

Cred ca tatal tau a fost terorist, fiidca esti o adevarata bomba!

Asa pisica ti cainele ocupat peste 20 soareci de lup secunde canar un arici idiot. Acum citeste fara animale!

Sunt intr-o clinica de dezintoxicare a dependentilor de mesaje. Orice mesaj de incurajare e binevenit.

Nu beti apa, peste fac sex in ea!

Viata e ca hartia igienica: lunga si folositoare.

Nu stiu ce sa-ti fac, sa te musc, sa te sug, sa te ling de sus pana jos sau sa te impart cu prietenii …. inghetata Delta.

Ce prezenta! Ce inteligenta! Cat farmec! Si ce ochi frumosi! Dar am vorbit destul despre mine! Tu ce mai faci?

Acest mesaj a fost trimis exclusiv pentru persoanele dragute si frumoase. Evident l-am trimis la un destinatar gresit. Ne pare foarte rau pentru deranj.

Prietene! aminteste-ti ca fara prostie nu ar fi intelepciune si fara uratenie nu ar frumusete…deci la urma urmei lumea are nevoie de tine.

Ma uit la Luna…Luna e superba! Ma uit la tine si…si…mai bine ma uit din nou la Luna!

7 răspunsuri:
| Christina a răspuns:

Somewhere there's someone who dreams of your smile, and finds in your presence that life is worth while. So when you are lonely, remember it's true: Somebody, somewhere is thinking of you.

Atitudinea slaba se transforma in slabiciune de caracter

Nobody can go back and start a new beginning, but anyone cand start today and make a new ending.

Un pix. Un jurnal. Si mii de ganduri. Amintiri ramase. Scrise in acele randuri.

Cui ii pasa, ramane acolo chiar si cand gresesti.

Si de ce sa te multumesti cu putin. Cand poti avea totul?

Sunt puţin mai diferită şi acum văd totul în ceaţă. aşa că te las. Ne vedem mâine dimineaţă

Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat.

Trăieşte în aşa fel viaţa, încât să nu-ţi pară rău de nici un pas făcut şi de nici un zâmbet dăruit cuiva...

Si îţi promit că-n viitor, o să uiţi ce-nseamnă să-ţi fie dor.

Ce este dragostea? O atractie trecatoare, urmata de traditionalul ''Du-te ma dracu! "

Things to do today : 1. get up 2. survive 3. go back to bed.

Realitatea bate si platoul de filmare... Viata e frumoasa doar cu efecte speciale!

Nu contează dacă mâine o sa descopăr câţiva ghimpi în degete sau câteva zgârieturi în suflet. Vreau să trăiesc!

Nu renunta la toate visele, doar pentru ca unul nu s-a indeplinit!

Fiecare eşec te face mai puternic şi mai optimist!

Pentru a avea valoare în această lume dă atenţie lucrurilor mărunte!

Doar cu optimism poţi învinge greutăţile vieţi!

Nu ne-am născut în puf, dar ne bucurăm de viaţă. Putem zâmbii dacă vrem, în fiecare dimineaţă!

Ca să poţi să îţi depăşeşti instinctele, trebuie să ştii să îţi controlezi voinţa!

Aşa că alungă grijile, ridică mâinile, agitație, gălăgie, scoate foile, vreau să aud că strigă fiecare: " Dacă timpul curge, să curgă în pahare! "

Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba!

Viata este acolo unde te regasesti, momentul in care simti ca iti apartine clipa si ca in ea sta ascunsa o viata intreaga.

A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect, ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni.

Nu vreau să pun o poveste cu "Happy end!" pe beat, ci vreau una care va dura la nesfârşiiit

Am văzut că sinceritatea nu aduce întotdeauna bucurii, dar mai are încă susţinători rătăciţi.

E mai bine să arzi, decât să te stingi incetişor.

Înainte să plec, am suflat aburi peste imaginea ta şi am scris cu degetul pe oglindă: dispari.

Important nu este să spui "Iată ce au făcut din mine", ci "Iată ce am făcut eu din ceea ce au făcut din mine".

Niciodată să nu implori. Apreciază.

Deşi e un android care nu are sentimente, cu siguranţă a reuşit să le stârnească în alţii.

Ciudat, mi se pare că oamenii fug de fericire, nu o caută.

o Laşitate înseamnă nu numai să eviţi sau să fugi, tot laşitate e şi dacă nu-ţi pasă.

Nu există dragoste aşa cum este prima iubire.

Să lăsăm femeile frumoase bărbaţilor fără imaginaţie.

Unele lucruri sunt atât de ridicole încât nu-ţi poţi stăpâni râsul. Să mori de râs e cu siguranţă cel mai grozav mod de a muri!

Am mare încredere în fraieri; prietenii mei numesc asta încredere în sine.

Mi-am pierdut minţile; am, însă, lungi şi îngrozitoare episoade de sănătate mintală.

Rămâne ca fiecare să aibă amintirile pe care le merită.

În primul rând, sunt conştient că trăiesc într-o ţară de misogini.

Şi azi voi pune pe hârtie plictiseala mea. Pentru cititori. Să se plictisească şi ei.

M-a ucis. Din punctul lui de vedere.

Singurătatea se obţine, fie trăind în deşert, fie înconjurându-te de oameni neînsemnaţi.

M-au întrebat de unde culeg aceste gânduri. Mărturisesc cu ruşine: din capul meu, proprietate personală

Când îţi doreşti foarte tare un lucru, pur şi simplu te apuci de treabă. Nu te gândeşti cât de greu o să fie.

Doar ceea ce am pierdut îmi aparţine pentru totdeauna.

Consider că cicatricile sunt sexy - dovedesc faptul că ai făcut o greşeală care a dus la dezastru.

Nu supravieţuiesc speciile cele mai puternice, nici cele mai inteligente, ci cele mai uşor adaptabile.

| AnttoNyyA a răspuns:

Nobody is perfect. I'm nobody!

| AnttoNyyA a răspuns:

Let your smile change the world, but never let the world change your smile!

Love the life you live and live the life you love!

When someone hurts you, cry a river, build a bridge and get over it!

Fiecare esec este o importanta lectie de viata

Nu exista cai gresite, doar drumuri alese prost. ~

| AnttoNyyA a răspuns:

E ok?

| CrissEmo a răspuns:

1.Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…