| anonim_4396 a întrebat:

happy in primul rand vreau sa va spun ca sunt un utilizator mai vechi al site-ului tupistic happy desi ultima mea aparitie pe site ca "UtilizatorNouPeSite" dateaza din 19 Aprilie 2016.Nu conteaza CINE am fost in trecut pe site,conteaza cine sunt acum happy. Acum, vreau sa va aduc la cunostiinta propriile constatari despre situatia actuala Tpu.Cu aproape 3/4 conturi la activ de-a lungul anilor(primul datand din 2013) am observat o serie de schimbari majore.1.Site-ul si-a schimbat foarte mult audienta majoritatea userilor sunt adolescenti de pana in 16 ani(eu zic ca aproximativ un procent de 60-80% )-care doriti puteti lasa link cu statistica actuala TPU! 2.Pe langa "invazia adolescentilor",si odata cu aceasta a crescut enorm de mult audienta binecunoscutei categorii"Dragoste si sex" unde adolescentii isi umplu lacunele cu notiuni noi, insa strict elementare de...biologie.3.Indiferent de categorie,raspunsurile sunt majoritatea puerile,saracacioase,fara "argumente"(unde e nevoie),fara logica,jicnitoare(se intampla din ce in ce mai des si adminii se fac ca ploua),spam,certuri,conflicte intre utilizatori(astea ma fac sa nu-mi pierd interesul pt site, eu iubesc diversitatea-insa asta atata timp cat nu se lasa cu jicniri si injurii). Nici intrebarile nu prea mai sunt "fructoase" si interesante si exista foarte multe persoane putin...semi-analfabete sau cel putin certate cu gramatica.4.Majoritatea userilor vechi au parasit sau abandonat site-ul.Si aici,as vrea sa se intocmeasca o PETITIE de (re)aducere a userilor consacrati si cu valoare inapoi (as recomanda ca petitia sa fie intocmita de un utilizator mai vechi al site-ului si cu o anumita "rezonanta" pe site,care se are si cu adminii,iar acestia, adminii cu ajutorul adreselor de e-mail sa ajunga daca e posibil la un anume rezultat pozitiv.As avea si cateva propuneri-dar le las pe mai tarziu...(dupa ce se aproba sau respinge oficial ideea de petitie).5."Campionul Zilei" sau "Campionul Lunii"-dupa ultimele modificari aduse... vrem sau nu sa acceptam, pe unii intereseaza.De ce nu se se mai afiseaza public numele castigatorului lunar inca din 2015, cred?(la fel ca in cazul "co cursului" precedent).
Lasati-va opiniile, sugestiile si propunerile.

54 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

*jigniri, jignitoare

"...si exista foarte multe persoane putin...semi-analfabete sau cel putin certate cu gramatica."
Da, aşa e.

Să înţeleg că propui să obligăm nişte oameni să între pe site, chiar dacă nu vor sau nu pot?
Fiecare este liber să între pe site când şi dacă vrea, părerea mea.

| LoveSleep a răspuns:

În locul tău mi-aș dezactiva contul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu am constatat asta in vreo 5 luni. Cu toate ca sunt aici din 2012 dar nu ma implicam happy
Motiv pentru care... chiar daca nu sunt asa vechi... nu mai sunt activ ca inainte. Am luat cateva pareri si "prieteni" cu mine insa ^_^

Asa, sugestii, propuneri? Crezi ca se poate face ceva? Nu laughing deja TPU a luat o alta fata care nu mai poate fi schimbata. E ca... ca lumea noastra. Gen... Apocalipsa. Dar asta vorbind asa, oarecum paralel.

In concluzie, poate ar trebui sa se inchida TPU si sa o ia de la capat, altfel.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A da. Si nu te astepta sa primesti raspunsuri prea interesante sad deja... o sa inceapa sa raspunda cu referire la o gluma sau ceva. Nimic chiar la subiect. Din pacate sad

| WaterDrop a răspuns:

Sistem de vot pentru ban si un test IQ pentru cei care vor sa puna o intrebare.

Aaa, despre ce site vorbim?

| Drimmero a răspuns:

Acei unii setati pe 0 ratiune se numesc trolli, nu crede orice se posteaza pe ''dragoste si sex'', se bat cap la cap cu SF-urile. Am remarcat ca ai cateva greseli gramaticale, dar nu ma leg de ele, nu sunt un nazist gramatical, ba chiar deloc...
E adevarat, sunt multi copii care acceseaza site-ul asta, dar la fel si ei, cum faci si tu pentru ''divertisment''.
Cine sa faca petitia asta pentru a-i aduce inapoi? Poate oamenii sunt insurati, poate au familia lor, de unde sa-i aduci? sa-i aduci de unde nu mai sunt/

| Coquina5 a răspuns:

"bucurosi de cunostinta toooti,
6 gabori 2 dube 8 roti."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plictisitooor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@NOname
Nu propun sa-i obligam(ca doar nu suntem pe vremea Securitatii,a Comunismului) ci sa le propunem!(si reamintim de existenta unui site pe nume TPU,in caz ca au uitat...)
Daca pot si VOR sa intre bine, daca nu, NU!

Si DA, stiu ca lumea are treburi mai serioase de rezolvat decat sa intre pe "faimosul" TPU!
Fiecare e prins in propria-i viata, propriile probleme SAU Pur si Simplu nu doresc sa se reantoarca!
E dreptul lor!-noi(comunitatea) le facem o PROPUNERE, le reamintim!
...nimic mai mult,fara presiuni,fara promisiuni,fara obligatii!

A,si da,de unii useri imi este dor(implicare, seriozitatea, inteligenta, amuzament...)-as dori sa vina inapoi, sau macar sa stiu ca sunt bine(desi acest lucru din moment ce nu revin, e...imposibil ) sad
Tu ce useri ai dorii sa se intoarca, sincer?
(chiar daca nu e posibil)

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Xochipilli, GenOm, wizard sau cum îşi mai spunea, michelia, Leocerba să fie o prezenţă mai deasă...

Da' probabil au treburi mai importante decât statul pe TPU. Însă ai dreptate, dacă nu apar, nu prea avem de unde să ştim că sunt bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@NOname
Si DA,de asemenea sunt perfect constienta ca am cateva "mici erori de tastare",sau chiar si greseli gramaticale putin mai "evidente" -asta nu inseamna totusi ca nu stiu lega o propozitie, nu am o exprimare DESTUL de corecta, pe cat se poate(si daca nu ma grabesc-si nu doar la nivel gramatical...).
Parerea mea este ca nu sunt chiar o agramata, analfabeta sau "certata cu gramatica" daca o "mai busesc" happy cateodata- am voie, da?

Si multumesc pentru corectari!
(nu ironic, destul de sincera ...desi tu pesemne voiai sa o faci pe profa' de dictie) happy

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Voiam să-ţi subliniez că încă nu ţi-ai câştigat dreptul să-i faci pe alţii semi-analfabeţi şi certaţi cu gramatica şi că dai clare semne de ipocrizie. Cu plăcere!

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Cu cata rautate si cu cata pofta le spui tu, n-am mai vazut asa ceva, nimic nu ierti. Ar trebui sa te angajezi la politia locala sau la rutiera/

NOname
| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă nu vor să priceapă mai pe ocolite, le pot explica şi direct, nu mă sfiesc.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Sa nu dai in ei, atat te rog eu!

NOname
| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Nu dau, dar nici nu am vreo reţinere de la a spune adevărul, doar pentru că mai doare uneori.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Am observat, esti directa de felul tau. Pari o fire interesanta, mai ales ca ies dispute interesante cand te superi/

NOname
| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Acesta o fi motivul pentru care încerci să mă provoci?

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Acum incerc sa conversez, nu sa te provoc. Nu am de ce sa provoc, sunt pasnic in acest moment.

NOname
| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Da, eşti un paşnic drăcuşor de fel.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Bwuahahahah, deja s-a observat asta?

NOname
| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Se dorea a fi un mister?

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Daca tu doreai asta, ma ''puteam'' modula cererii tale. Acum glumind putin, eu sunt de treaba cu cei care merita, merg pe principiul: ''ma respecti, te respect, daca nu....doar stii continuarea''.

NOname
| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Eu merg pe ideea că respectul se câştigă.
Dacă vreun hitler sau ignorantul, ipocritul şi fudulul satului m-ar respecta, nu ar fi destul ca să-l respect, poate doar dacă s-ar reinventa şi ar renunţa la prea multele idei şi atitudini demne de dispreţ.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Vreun hitler? Pai cati Hitleri sa fi trait pe lumea asta? Doar unul a fost, a murit si odata cu el si fenomenul prin care s-a consacrat. Pe scurt, trebuie sa gandeasca in apropiere de tine si sa fie o persoana deschisa si nesimtirea sa lase garda joasa, mai pe scurt/

NOname
| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Pe scurt, trebuie să-mi merite respectul.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

In viata trebuie sa respecti mai intai reciproca, dai si oferi la fel, ca sa-ti merite cineva respectul, trebuie si tu sa-i meriti respectul, corect?

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Incorect. Nu are nicio legătură. În contextul dat, nu "trebuie" nimeni nimănui. Plus, cine-ştie ce standarde are presupusul cineva?
În fine, gata cu chatul! Noapte bună!

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Numai bine!