| Pufosenie1428 a întrebat:

Buna la toata lumea! Iata intrebarea zilei: Care este filmul vostru preferat? si de ce? ce v-a placut la el cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna! Filmul meu preferat este Home Alone partea 1 pentru ca este foarte interesant, arata cum un copilas de 8 ani poate sa scape de niste hoti nenorociti si sa le faca farse si pentru ca arata Spiritul Craciunului!

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu sunt genul usor impresionabil, atata timp cat vorbim de filme care imi transmit ceva legat de ce simt eu asa ca de obicei melodia preferata sau filmul preferat sunt dintre cele mai recente vizionate/auzite.

In momentul de fata, Of Love and Other Drugs.
De ce? Pentru ca a fost interesant sa vad evolutia relatiei celor doi protagonisti.

| DennyxD a răspuns:

Filmul meu preferat este `A cinderella story`. Este un fel de poveste a cenusaresei dar din ziua de astazi, adica o cenusareasa mai moderna.Mi-a placut foarte mult acest film deoarece arata cum o fata simpla reuseste sa fie cu baiatul visurilor sale, adica cu cel mai popular baiat din liceu.Este un film foarte interesant, ar mai fi multe de zis dar cel mai bine ar fi sa il vizionezi chiar tu ca sa intelegi mai bine :*

| JiTerra a răspuns:

Proposal

| KaterinkaBoy a răspuns:

FightClub...imi place fiindca pur si simplu este genial. Daca vrei sa stii la ce ma refer trebuie sa vezi filmul.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man on fire. Imi place poveste, acolo vezi ce inseamna un prieten care siar da viata pentru tine

| blueheart a răspuns:

Am doua filme preferate. Unul pe care l-am vazut acum multi ani "Love story" si unul pe care l-am vazut recent "Love and Other Drugs". In amandoua m-am regasit in personajul feminin. Doua femei fragile, care au nevoie de iubire dar care sunt puternice pentru a lupta pentru viata lor.
Craciun Fericit!

| Zatharra a răspuns:

Am mai multe preferate dar dintre comediile romantice sunt Mr. and Mrs. Smith, Friends with benefits şi Căsătoreşte-te cu mine.Iar o dramă ar fi Hachiko, a dog story!

| Zatharra a răspuns (pentru Zatharra):

The proposal nu Căsătoreşte-te cu mine.Scuze.

| Hevnoraak a răspuns:

Incepțion e singurul film la care povestea m-a lăsat mască la sfarșitul filmului nu-mi venise să cred că e gata imi doream să continuie la infinit.

| FreakyChucky a răspuns:

Be Cool.pentru ca eram mica cand l-am vazut si pana si pe vremea aceea muream de ras la toate dumele din film.si l-am revazut cam de o luna si nu ma plictisesc de el. efectiv nu ma pot opri din ras, pana si faptul ca mafiotii aia se imbracau cu camasha si tricou de bachet peste ea si se credeau TARE SMECHERIlaughing[si faptul ca apare Black Eyed Peace si Aerosmith in el este awesome :X

| Alishia a răspuns:

"Cars"ambele filme. Povestea mi se pare super! O lume a masinilor:X care vorbesc si traiesc exact ca oamenii.Plus lectia pe care o afla Macuin de la Doc si faptul ca e si un pic de dragoste pe acolo.Are de toate, tot ceea ce ii trebuie unui film, de fiecare data cand ma uit la ele parca le vad pentru prima oara.