| UnCorazonLocoooo a întrebat:

Bunăhappy. Pentru cei care știți serialul Elisa di Rivombrosa, urmat de La Figlia di Elisa: Ritorno a Rivombrosa, există vreo carte după care s-a făcut serialul? Dacă da, cum se numește?
Dacă nu, îmi puteți recomanda o carte în genul serialelor? Sau o altă carte care combină Capă și spadă cu dragoste.
Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| SoulEater44 a răspuns:

Și eu chiar acum căutam cartea! Mi-a plăcut mult de tot serialul ( înafară de faptul că a murit Fabrizio) și continuarea ( Figlia di Elisa: Ritorno a Rivombrosa)! Din câte am înțeles, serialul a fost inspirat dintr-o carte în limba italiană, care nu poartă acest nume: Elisa di Rivombrosa... Totuși am să mai caut. Dacă găsești cartea înaintea mea, anunța-ma!winking

| mariusmac85 a răspuns (pentru SoulEater44):

Bună dimineața!
Ai găsit cartea?

| SoulEater44 a răspuns (pentru mariusmac85):

Din pacate nu...

Răspuns utilizator avertizat