| Elena97M a întrebat:

Stie cineva cum se aleg clasele in caz de sunt 56 de elevi inscrisi la un anumit profil si trebuie sa fie 2 clase? De exemplu in scoala mea se fac 2 clase de uman iar pe net sunt toti cei 56 de elevi scrisi in ordinea mediilor insa nu se specifica fiecare elev in care din cele doua clase este. Ma gandeam ca poate se aleg din unul in unul straight face.

2 răspunsuri:
| AndreeaBz a răspuns:

Eu zic ca ar fi prea urat sa fie dupa medii. adica o clasa buna si una mai putin buna?! dar in Romania ce nu e posibil.
La mine la liceu anul trecut s-au facut clasele dupa numarul de intrare( a cata ai intrat la acel profil) o clasa cu numerele pare si unu cu cele impare.big grin

| lextar113 a răspuns:

Da,clasele sunt in ordinea mediilor, am doua colege care au dat la acelasi profil, prima a intrat in prima clasa cu media 9, 07, iar a doua cu 8, 21 a intrat in a doua clasa.