| flowerpower12 a întrebat:

Am 13 ani, 1.62-1.63 si 61-61 kg. e bine? ar mai trebui sa slabesc? cum?

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna. pentru varsta ta,inaltimea e ok, dar greutatea nu prea. Ar trebui ca pentru 1, 60 sa ai 50 kg *in general se calculeaza greutatea in functie de inaltime, cu 10 mai putin decat inaltimea*

Esti tanara deci presupun ca ai energie. Du-te cu unul din parinti sau o colega ceva,sa alergati prin parc,sa jucati volei/tenis sau ceva sporturi care sa te puna in miscare. Nu mai manca chipsuri/pufuleti/dulciuri multe/Cola/Pepsi si bauturi d-astea extrem de acidulate si evita carnea grasa si painea alba. In loc de carnea de porc prajita in ulei,alege un piept de pui pe gratar, cu niste cartofi natur si o salata de exemplu, si eventual putina paine neagra. Inlocuieste o gustare mai 'dulce' cu niste fructe. Bafta :*