| mistikk a întrebat:

Buna TPU am avut un vis groaznic.am visat ca eram urmarita in timp ce ma intorceam de la liceu si m`am ascuns undeva pana a trecut de mine persoana care ma urmarea si apoi a intrat in blocul meu si am vazut fum pe scari si speriata am vrut sa ajung la apartamentul meu sa vad daca este in regula totul si am vazut cum totul ardea si am vazut persoana care ma urmarise statea in mijlocul focului si radea.si apoi ma vedeam intinsa pe podea si ma vedeam cum pur si simplu muream...cum as putea interpreta acest cosmar? mi se repeta. si asta am sperie? fundita?

Răspuns Câştigător
| Laryyy97 a răspuns:

Daca te visezi alergand inseamna k te asteapta drumuri lungi in viata. Daca visezi k urci scarile vei urca la modul general si in viata, daca visezi un strain vei avea noroc in afacerile tale.focul poate semnifica mai multe lucruri, ca de exemplu:1. Foc
Bucurie, placere, esti indragostit - a-l aprinde - cearta, vei fi iubit fara sa stii, succes in dragoste
- amenintat de foc - inlaturarea sperantelor
- aparand - nastere
- foc aprins - castig cu grija, plictiseala, intristare
- foc aprins cu greutate si stringandu-se - rusine, paguba
- ca aprinzi cu greu focul - solicitari mari, procese, pierderi in amor, certuri
- aprinzand iute focul - vei fi iubit
- aprins cu flacara mare - vei avea copii frumosi
- aprins fara osteneala - copii tai vor fi in primejdie
- foc artificial in camin - deceptie
- foc arzand - dusmani periculosi
- foc atatam - dorinte sexuale, razbunare
- castane in foc - succes in afaceri
- clocotind ibricul pe foc - te vei imbolnavi
- foc cu fum - iei femeie (barbat) rau
- foc cu fum negru - casatorie cu un partener vicios
- da cafeaua in foc - spor la bani
- foc de ierburi - sentimentele ies la iveala
- foc de paie - esti prins intr-o situatie ce-ti scapa de sub control
- flacara fara fum si se ridica in sus - inaltare
- fumand - pasiune exaltata - in camin - ai energie
- incalzind mainile la foc - imaginatie mare
- foc in hambar - probleme in viata zilnica
- foc in vatra - veste buna - in vatra casei - prevestire buna
- foc mare - suire inaltapromovare in munca, marire
- foc mare si luminos - placere deosebita
- foc modest dar aprins - sanatate, succes, fericire
- foc stins - saracie, tristete
- te arzi la foc - te poti astepta la unele probleme
- vazand foc - bucurie - vazand departe foc - te vei indragosti - vazand luminos - bucurie, placere - vazand mocnit - intristare, ingrijorare.
MOARTE: trecerea intr-o alta etapa, renuntarea la vechile tipare ale vietii, la stereotipuri si prejudecati si trecerea intr-un nou nivel de toleranta si iubire de sine; trecere catre altceva; nevoia de schimbare, de reculegere, situatii imprevizibile, ciclicitate si lectii ce trebuie invatate; un nou inceput, sansa si incredere in fortele proprii. sper ca ti-am fost de folos, fundita? big grin

2 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Stiu si eu...mergi si tu pe la biserica din cand in candhee hee

| AndreiFLT a răspuns:

Toate aceste vise pornesc de la creier, incearca sa nu te iei dupa chestiile cu semnificatiile viselor, nu te mai gandi la vis caci si mie mi s-a intamplat sa visez ca ma calcat o masina rosie dar nu s-a intamplat. Oricum mai treci pe la biserica din cand in cand sau mai spune cate o rugaciune seara inainte de culcare.Bafta mistikk!