| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o mare prostie la scoala ( sunt in clasa a 8-a) si directorul a zis sa vin ziua urmatoare la el. M-am urcat cu picioarele pe o masa, sincer, si stiu ca par un ciudat... nu am motiv, nu stiu ce sa ii spun... sunt la un colegiu de "elita" si nu vreau sa am 9 la purtare, nu stiu daca ma mai primeste liceul la care dau... si daca imi scade nu pune cu creionu crying ci cu pixu si cheama parintii... IMI VOR CONFISCA TOT. AJUTOR!

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu mi se pare motiv suficient pentru a îți scădea nota la purtare, poate doar un avertisment. Un motiv bun ar fi că ai avut prea multă adrenalină în tine la momentul ăla și că te-ai lăsat dus de val. Îl rogi să te ierte de data asta și îi spui că nu se va mai întâmpla.

| Dontsaygoodbye a răspuns:

N-ai făcut nimic grav, ar fi de-a dreptul ridicol să-ți scadă, cred că o vor face cu creionul, după care vor șterge.

| vaaroog a răspuns:

Cumva ca gardianu a vazut pe camera video si a venit cu viteza si cu nervi in clasa cu o lista de nume si an intrebat cine... eu i-am raspuns imediat pentru ca nu voiam mai multe probleme, da mai era unu care s-a lingusit pe langa gardian (il cunoaste) si a scapat...