| andy14 a întrebat:

Buna TPU.Credeti ca pe 21 decembrie 2012 vine sfarsitul lumii? Astept raspunsuri!

12 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Daca lumea este echivalenta cu scoala,atunci da, vine sfarsitul lumii, pentru ca, aparent, luam vacanta pe 21.12. 2012.

| DayByDay a răspuns:

Hei happy Nu stie nimeni data exacta a sfarsitului, cum nu stii cand te nasti la fel nu stii nici cand mori.

| Liviu321 a răspuns:

Nu au spus-o si americanii ca nu. Doar Dumnezeu stie cand se va sfarsi.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu stie nimeni nimic, numai Dumnezeu, poate va fi poate nu, intrebarea e, esti pregatit sa-ti vezi Dumnezeul?
http://www.divinerevelations.info/....../index.htm
Vegheaţi, dar, căci nu ştiţi ziua, nici ceasul în care va veni Fiul omului.
Matei 25:13

| irbis a răspuns:

Daca e sa fie sfarsitul lumii, acesta se va petrece prin faptele oamenilor. Daca sunt destui oameni care cred cu adevarat ca vine sfarsitul lumii, vor actiona in consecinta si vor cauza chiar ei sfarsitul, indiferent daca predictia e de fapt adevarata sau nu.
Sfarsitul nu va veni decat daca foarte multi oamenii chiar cred asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu vine nici-un sfarsit. Terminati, nu mai puneti intrebari de genu' acesta. Ce se poate intampla pe 21.12. 2012? Probabil o sa ninga.

| MHems a răspuns:

Bună. A fost,, sfârşitul lumii,, şi în 2000, 2002, 2004, 2008, 2011. Deci nu te panica. Preocupa- ţi timpul şi dedica- te unui anumit obiect, şi să fii ocupată, iar apoi o să observi că acea zi a trecut.

| Firetears a răspuns:

Daa, ai grija, ca sa supravietuiesti va trebui sa te ascunzi sub pat! straight face

| andy14 explică (pentru Firetears):

happy

| Firetears a răspuns (pentru andy14):

Imi pare rau, dar am vorbit de atat de multe ori pe acest subiect si deja ma plictiseste... sad Nu ma intelege gresit, dar iti spun tare si clar:
NU VA FI SFARSITUL LUMII PE 21 DECEMBRIE!
kiss Paa! happy

| justsara a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa te preocupe prea atre acest subiect. De cativa ani buni se tot vehiculeaza sfarsitul lumii, dar nu s-a intamplat nimic. Bucura-te de orice clipa si traieste viata fara sa te mai gandesti la asta, chiar daca data de 21 inseamna sfarsitu' lumii faptul ca iti faci griji sau te pregatesti nu te ajuta cu nimic. Parerea mea e ca nu vine sfarsitu lumii.happy

| Bianca_Buhan_1991 a răspuns:

Doamne ajuta am doar 13 ani mai am mult de teait ce dracu nu vreau sa mor dar cred ca se termina calendarul mayasilor atata tot sper.....AMIN!