| anonim_4396 a întrebat:

În fiecare zi sunt foarte nervoasa si nu stiu de ce. Imi este destul de ușor să țin în mine si sa par "normală"dar aceasta reținere nu face bine.In fiecare zi simt nevoia să ucid pe cineva.
Cum pot sa eliberez aceste sentimente negative fara sa ranesc pe cineva? Simt ca intr-o zi am sa explodez.
Mi se mai întâmplă câteodată sa ma enervez atât de tare încât să sparg geamuri, sa sar la bătaie. Odata m-am enervat tare pe o fata si i-am invinetit un ochi(a stat cu el vânat 3 săptămâni)si i-am rupt si bluza de pe ea.Nu s-a răzbunat pe mine ca era fata de treabă.Ma mai întâlnesc cu ea pe stradă,mai glumește cu mine, de parcă nu s-ar fi întâmplat nimic.

Răspuns Câştigător
| Viitorulapropiat a răspuns:

Probabil ai tulburări de comportament.Incearca ca in acele momente sa te controlezi, sa respiri si sa te gândesti la lucruri frumoase, daca vrei te poti controla, totul vine din mintea ta. Incearca sa mergi la psiholog si sa cu el.

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Speed,baga mare si inveseleste fata!

| Yasmin875 a răspuns (pentru Drimmero):

rolling on the floor Nu e activ pe site acum.Cred ca răspunsul lui la întrebarea mea e ăsta:"Vai, Delia, nu credeam că ești atât de edgy."rolling on the floor sau mă rog, ceva de genu'.

| FaraNumePls a răspuns:

Daca te ține ucide laughing glumesc! Încearcă să spargi ceva și să tipi. Dar sa nu te audă vecinii laughing Succes!

| crazypop a răspuns:

Ca să te poţi elibera de aceste sentimente negative, invaţă să-i iubeşti pe cei care te enervează şi să nu mai iei totul in serios şi să râzi mai mult.
Si abţine-te să te mai plângi că nu-ţi iese nimic sau că esti nu ştiu cum, spune-ţi in fiecare zi că esti o persoana frumoasa pozitiva, calma si ca ii accepti pe toti asa cum sunt ei si te intelegi bine cu toata lumea, dupa o luna ai sa vezi schimbarile in bine happy
Mult succes!

| criss8585 a răspuns:

Încearcă să te gândeşti la acele lucruri care îți provoacă sentimente negative şi să le îndepărtezi din minte. Eventual, ai putea să te apuci de vreun sport sau cine ştie, de vreo activitate care îți recreează mintea şi te eliberează de stresul cotidian.