| Trandafirii a întrebat:

Buna TPU vinerea asta care va veni (avem liber la scoala) voi da o petrecere in pijamale, cu sora mea (8 ani), verisoara noastra (6 ani ) prietena noastra ( 10 ani ) eu am 10 ani, dar eu si sora mea (organizatoarele ) nu stim ce vom face, noi vineri dimineata facem cumparaturile cu 100 lei, om face cu o seara inainte de petrecere si cumparaturi pentru petrecere, si ce vom face? dati-mi idei de gustari, muzica, film si daca va rog frumosssssss sa-mi faceti un program ex : de la 20:00 pana la 22:00 film (v-am dat un exemplu nu ca va fi asa ) si de la ce ora va incepe petrecere, terminarea, de la ora aia la aia nu stiu ce activitate, etc... si ce fel te invitatii sa fac?

Răspuns Câştigător
| georgianageo13 a răspuns:

Pai poti cumpara foarte multe de o sunta de lei sa incep. Pai : cipsuri, suc coca - cola sau fanta, suc natural, biscuiti, saratele, seminte, popcorn, viva pernute, ciocolata, bomboane, poti cumpara gogosi sau pita. iar programul puteti sa faceti ce vreti voi sau, de la 20:00 puteti sa bagati muzica de care vreti voi. trebuia sa mentionezi ce muzica asculti iar atunci s-a jucat un joc pe care l-am jucat si eu cu prietenele la o petrecere in pijamale, se numeste schimb de haine voi luati haine sau accesorii de ale voastre de ale parintilor si va imbracat cu ele aiurea cum ar fi ii dai uneia mai scunda o camasa eu dai pe dos bineinteles eu dai cu spatele in fata sau pantofi mamei tale si pantaloni surioarei tale. Apoi de la 20:30 puteti sa va machiati legate la ochi s-ar putea sa va fie si foame. 21:00 putet sa va uitati la filmulete amuzante apoi daca avet facebook puteti sa va uitati la site-urile unora sa barfiti sau mai bine sa vorbiti despre baieti sau sa vizionati filme iar in timul acesta cat faceti chestiile astea mai rontaiti ceva. Ar fi nebunesc sa faceti cortul in casa sa stiti ca am facutasta si nu a iesit prea bine. Si la ora 10 nu cred ca o sa adormiti voi prevad ca o sa radeti toata noaptea.

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

La petrecere faci tot ce ai tu chef, ce iti place, bei, spargi pahare, unul de fiecare, ramaneti in picioare laughing.
Puteti sa va jucati sau sa va uitat ila filme horror ( mie chiar imi place ).

| AndyLavy a răspuns:

Daca o planificati nu se va mai numi petrecere, faceti ce avetii voi chef, luati sa aveti cateva filme interesante si in rest o sa vorbiti, jucati jocuri, va uitati la filme sau mai stiu eu ce. daca planifici nu iese interesant. faceti ce aveti chef pe moment.

| Trandafirii explică:

Am spus ca vreau un program. PUNCT!