| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, v-aţi dori sa traiţi in Tokyo - capitala Japoniei?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sub nicio forma. Sa dau 3000euro chirie pe un apartament de 3mp?

| Andreeush a răspuns:

Dacă s-ar ivi ocazia să mă mut acolo nu cred că aș refuza.

| PainTech a răspuns:

E departe, nu îmi place aglomerația, nu știu japoneza, nu prea mă atrage cultura japoneză.

Deci nu.
Dar nu as refuza o vizită.

| oglindasultanului a răspuns:

Nu-mi place locu, e cam dezastru

| StrongHeart a răspuns:

Permanent,nu.
Oamenii sunt foarte avansati din punct de vedere tehnologic si foarte civilizati, ceea ce la noi nu exista, unii zici ca abia au iesit din pestera.
Ca o paranteza, chiar aseara am vazut 2 baieti mergeau in fata mea mai departe si unu' a aruncat pahar de plastic de mcdonalds pe jos ca ultimul taran de Bucuresti.L-am luat de jos si l-am aruncat eu la gunoi,deja se departasera ca probabil i-as fi dat cu el in cap.
In Japonia nu ai sa vezi asa ceva,oamenii sunt mult mai disciplinati si mai respectuosi, amabili unii cu altii, chiar ii respect mult la capitolul asta.
Un punct slab e ca e o zona cu risc seismic foarte ridicat.
Probabil daca ar fi sa locuiesc o perioada mai lunga asa, as alege un alt oras din Japonia mai putin aglomerat.Dar da, la mine e pe lista locurilor de vizitat in viata asta.

| RKBlue a răspuns:

Japonia e tara unde au fost create anime-urile.Normal ca nu!
Mai bine merg in Rusia decat in tara aia de ticniti.
Sa nu mai spun de rata mare a sinuciderilor, depresia, problema tot mai crescanda cu alcolismul, programul de lucru care epuizeaza...Si prea multi batrani(nu ca la noi n-ar fi, dar macar astia mai mor.Aia ajung la 100 de ani, ma ingroapa si pe mine si pe viitori mei copii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa vizitez Tokyo, nu sa ma mut definitv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar să vizitez Tokyo.

| frateletudor a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha! Te-am prins! Geez, după multe pagini citite cu răspunsurile tate, am găsit și eu ceva de care să mă leg; dorința de a vizita Tokyo s-a născut din admirația pentru anime-uri. Sper să nu greșesc; mi se întâmplă prea des laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru frateletudor):

Dacă așa stă treaba, înseamnă că trebuie să vizitezi Tokyo. Și asta pe bune. happy

| TristanTzara a răspuns:

Nu. Vorba aia, nicăieri nu-i ca acasă.

| Curious2 explică (pentru TristanTzara):

Ha, ha, eu locuiesc, oficial, intr-un rahat de comuna din judetul Botosani. In comuna "Cotusca ".
M abucur nespus de mult ca am scapat de saracia de acolo.

| Tokyo44 a răspuns:

Da. Japonia, Tokyo ...sunt superbe!