| CosmyCool a întrebat:

imi poate explica si mie cineva cum pot sa schimb intrebarile de securitate de la gmail, acele date care le-am pus prima data si se cer atunci cand uiti parola.
Eu nu mi-am uitat parola de la cont dar as vrea sa schimb datele la intrebarile de securitate deoarece nu le mai stiu pe primele.

Răspuns Câştigător
| pilaf a răspuns:

Intri în cont și vezi că în dreapta sus ai o rotiță simbol (ca un mecanism de ceas) pentru Setări. O să apară un meniu când dai click pe ea, alegi Setări (sau Settings - dacă e în limba engleză) și o să-ți apară o pagină cu tot felul de setări.

Sub Setări, alege meniul numărul 4 (la mine e în engleză și se numește Accounts and Import, nu știu cum se numește în română, depinde de cum au tradus ei, dar trebuie să fie ceva destul de apropiat) și ai acolo opțiunile pe care dorești să le modifici, inclusiv cele cu întrebările de securitate, pe care l poți modifica.