| Cris06 a întrebat:

Bunna! Va rog sa ma ajutati chiar nu stiu ce sa fac! Azi la scoala o colega si un coleg se bateau eu eram in banca mea se sunasera si asteptam sa inceapa ora cand el a impins-o pe ea si a cazut peste mine (eu sunt prietena cu colega) Eu port ochelari si cand au cazut m-au lovit ochelarii mi s-au strambat putin dar mi-a indreptat tata. Acum problema e ca am rama neagra si s-au zgariat un pic se vede alb. D-na diriginta a zis ca le scade un punct la purtare dar i-am zis doamnei sa nu scada ( ca nu ma incalzeste) dar zgarietura se vede, tata a zis ca n-o so ia nimeni in calcul dar am dat 6 milioane pe rama si cu lentilele 10 si trebuie sa stau cu rama 2 ani abia i-am luat de 2 luni

Deci va intreb?
E corect sa stau eu cu rama asa dupa ce eu n-am facut nimic si am dat atatia bani pe ea? Sa-i pun sa plateasca? Eu cred ca asa e corect... Funda, va rog dati-mi o parere

3 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Ar trebui să pună fiecare bani pentru a-ţi cumpăra o ramă nouă, sau pentru a-ţi cumpăra ceva pentru a acoperi zgârietura.

| CristianaCris a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa ceri parerea parintilor, pentru ca ei stiu cel mai bine.Eu sincera sa fiu cred ca ar trebui sa faci ce este corect:*:*:*

| Cris06 explică (pentru CristianaCris):

Sincer, acum nu stiu ce e corect