| Joker3134 a întrebat:

Ca inginer conteaza neaparat sa ai o facultate recunoscuta sau sa stii meserie?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cum ajungi acel "ingineri" dupa acel "C" daca nu ai o diploma care sa ateste acest lucru? :/

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Ba este buna, daca inveti si te implici in diferite proiecte, nu neaparat legat de facultatea ta. Si altele. O facultate nu asigura un loc de muna sau ca "va fi bine" dupa, aici ai nevoie de impliciarea ta in orice, nu neaparat de ce tine de facultate.

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns (pentru Joker3134):

De vreme ce sunt in domeniu, imi permit sa ma interpun in discutie rolling on the floor Nu, nu ai nevoie de facultate ca sa ajungi instructor de fitness si nici macar de bac. Doar diploma de curs. Iar pentru curs ai nevoie strict de liceu terminat. Bineinteles ca la interviu o sa te intrebe de clasica si nelipsita experienta. Acum vrei sa te faci instructor de fitness, inginere?

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu. Din prima nu primesti nicaieri salariul ala. Poti sa iesi la 3000 de lei (sau mai mult) din sesiuni de antrenament private.

| T0T a răspuns:

Contează să ai diploma (nu contează de la ce facultate) și să știi meserie. Am cunoscut ingineri extrem de buni care au făcut un master doar pentru a avansa în poziție. Că l-a făcut undeva sau altundeva, nu conta deoarece era foarte bun. E doar faptul că facultățile bune sunt mai implicate și oferă mai multă încredere, deci îți dau mai multe posibilități de angajare pe parcursul facultății.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Inginer poti sa ajungi daca faci o facultate si iei o diploma. Inginer bun esti daca ai facut o facultate, ai diploma si stii meserie.