| Css a întrebat:

Care este cel mai bun caracter la metin2 in duel? Justificati.

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Pei, sura magie neagra caci e special pentru duel dar la lv mare cu spiritul G sau M si puterile de atac mari, dar el mananca bataie de la o samanca vindecare caci isi reface viata cu leacul,(care se incarca rapid) si puterile sunt atcauri electrice, iar sura nu are parare contra fulger,(caci protectia intunecata nu e buna la atcaurile elctrice) are 3 atacuri fulger + ca are accelerere care permite sa se miste si sa casteze vraji rapid, si atacul fortat care creste atacul. Un razboinic corp mananca bataie de la unul mental la nivel mare, iar ninja arc poate bate samanul vindecare, dar sura magie neagra nu. funda?

11 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Samanca pe leac.Pentru ca iti incarci viata repede si ai viteza.

| Css explică:

Va multumesc pentru raspunsurile acordate!

| Raptor a răspuns:

Asta nu depinde neaparat de caracter, depinde de iteme, skilluri, status si de persoana din spatele monitorului. Daca ar fi toate egale sura magie neagra, e perfect in pvp dar pvm... cam scartaie, dar odata ce ai facut full pm si spiritul flacari m4-m5 nu pot sa spun decat ca rupi. E bun si datorita magiilor:
spiritul flacarii ii ia permanent la adversar din viata ceea ce da un avantaj foarte mare
protectia intunecata are si aparare si sansa de a bloca atacul corporal si cu full pm si un m bun abia se simt loviturile laughing
lovitura intunecata are damage mediu dar timpul de incarcare este foarte scurt, deci ajuta foarte mult
sfera intunecata ce sa zic, are damage urias la p
toate acestea sunt bune in pvp dar in pvm au atac asupra putinor tinte, ceea ce nu prea ajuta.
Dupa parerea mea, singurul lui adversar adevarat ar fi ninja dagger

| NoNaMe_6377 a răspuns:

Cel mai tare si mai bun caracter este Sura magie neagra! Te asigur ca daca ai iteme bune ii faci pe toti dupa metin!

| Fenomenal a răspuns (pentru NoNaMe_6377):

Sura Bm este cel mai bun caracter deoarece in duel rezista bine are protectia si are si flacara cel ajuta la dmg si adversarul sau poate sa aiba set dar sura tot il bat deoarece are protectia si flacara daca sura are seturi e cel mai tare in duel

| Ayashi a răspuns:

Cel mai bun caracter in duel este shamanul healer dar si cel cu magii dragon este bun, dezavantajul este ca vei gasi greu iteme ( daca este vorba de ro.us.uk ) si sura bm este bun si vei gasi iteme mai usor decat pentru shaman insa vor fi multi cu scut, dar pana la urma totul depinde de felul on care este creat si de bonusui

| K4Zz_6439 a răspuns:

Cel mai bun caracter este ninja lama pentru ca este bun si la crescut si la duel dar depinde ce iteme ai

| K4Zz_6439 a răspuns:

Cel mai bun caracter este ninja lama pentru ca este bun si la crescut si la duel

| K4Zz_6439 a răspuns:

Cel mai bun caracter este ninja lama pentru ca este bun si la crescut si la duel

| Fenomenal a răspuns:

Sura magie este cel mai bun carater pvp deoarece un war sau oricine alt caracter are full set si magie sura are mereu flacara si skilurile si protectia si il fake sa reziste mult la duel si la dmg are flacara si un sura bm echipat bine bate pe oricine altcineva bineinteles sa aiba si el seturi

| Fenomenal a răspuns:

Sura bm