| angela111 a întrebat:

Care este petrecerea perfecta pentru o fata de 14 ani (finuta mea)?

Sunt noua pe acest site dar am mare nevoie de ajutor. In curand (24 sept ) finuta mea urmeaza sa faca 14 ani...parinti nu isi permit sa ii faca petrecerea perfecta. Va rog dati-mi si mie ceva idei de cum as putea sa ii fac o petrecere de neuitat. Va multumesc din suflet!

Am uitat sa adaug. Balonase si chestii de printese nu cred ca "se mai poarta" la varsta ei. Am trecut de mult de varsta ei si nu stiu care este "noua moda" la adolescenti.

Răspuns Câştigător
| razvan1305 a răspuns:

Cel mai bine este sa colaborezi cu ea. Pare banal, dar decat sa facii ce crezi tu ca e bine e posibil sa fie jenata de undele chestii care vor fi prea copilaroase pentru ea. Cel mai bine este sa vb cu ea si sa aflii ce vrea. Eu ce exemplu nu am vrut nimic mare, si parinti isi permiteau mi-am invitat cativa prieteni acasa in camera la mine cu pizza bere suc etc. Chit ca no dormit nimeni din casa o iesit ieftin laughing Vorbeste cu ea, e cel mai bine asa

46 răspunsuri:
| TrixLove a răspuns:

Si eu urmeaza sa fac 14 si din punctul meu de vedere trebuie sa fie o petrecere cu mult dans, distractie, jocuri si muuulte prostioare de-astea banale, dar care inseamna mult. Cred ca finutsa ta nu prefera asta, dar mie imi plac petrecerile rock unde metallezi si bei...ma rog. Depinde de ea. Cel mai bun ar fi sa vb cu ea big hug bafta si La multi ani fetei!

| Alexutza6755 a răspuns:

Invita-i multi colegi de clasa si prieteni.Fa rezervare la un restaurant bun si asta ar fi petrecerea. Daca vrei sa iasa bine ar putea sa fie surpriza.(nu-i spui)
Si iti dai seama ca este buna intrebandu-i prietenii daca cred a ii va placea.
Bafta!

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Hmm...pai.parintii mei mi-au organizat-o intr-un parc public. a fost super.
mi-au invitat toti prietenii.am facut paparuda.deci ideal ar fi sa nu se macheze nimenilaughing spun din propria experienta. am servit acolo ce aveam de servit...am facut cinste cu inghetata de acolo...a fost super true:X:X
sper ca ti-am dat idei
succes:*
si pup-o pe finuta ta
as vrea si eu sa am o nana ca tine...dar...eu n-am cunoscut-o
e plecata din tarachatterbox
in finelaughing
nu conteaza
petrecere frumoasa:*
pup

Răspuns utilizator avertizat
| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Ar fi super-incantata daca i-ai invita pur si simplu toti prietenii.Dar fa totul in secret fata de ea.

Vorbeste si tu cu parintii ei si vei afla ce ii place si ce prieteni buni are.Si da nu se mai fac chestii d-estea acum laughing Fac si eu 14 ani la anul' pe 27 martie si tot ce vreau este o petrecere banala cu prietenii mei banali in apartamentul meu banal...

Sper ca te-am ajutat happy

| Tsunade99 a răspuns:

Adryano, nu-i copilul ei si implineste 14 ani, pentru dumnezeu! Vroiai sa se costumeze in spiderman sau ce?

Ma rog, uite cum fac eu o petrecere reusita:
Imi chem cei mai buni prieteni si prietene la mine, decorez camerele, iau sucuri, comand pizza, si ascultam muzica de pe youtube.

| ssaTpu a răspuns:

Petrecerea perfecta consta in distractie.

prieteni. muzica, un tort acompaniat de un LA multi ani.(evident)

si incearca sa vb cu ea. intreab`o cam ce si-ar dorii asa ca fapt divers.winking

| LoStEyEs a răspuns:

Ar fi bine sa o lasi sa mearga la discoteca. daca vrei, mergi si tu, darr nu prea multi adulti ca dupa aia o sa se simta jenata happy

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Angajezi un stripper sa ii danseze lasciv! Ca sa aiba la ce sa viseze pana le pa 18 - 19 ani laughing

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Pai organizati cel mai bine un gangbang ca la carte

| Alexakos a răspuns:

Daca reusesti sa o duci intr-un local unde sa aiba si muzica daca are si dj e mai bine dar e mai scump. si sa fie toti prietenii ei acolo ar fi ceva de neuitat. insa aici ar trebui sa afli de la ea. daca o iei de departe? ca sa afli? eu cred ca daca ai bani si o duci intr-un local cu muzica atunci sigur o sa-i placa. ma refer asa cum fac cei din america. daca ai bani sa inchiriezi local sau sa-i aduni. dar daca nu. ai putea si acasa sa faci atmosfera ca si cum ar fi intr-un local.

| angela111 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Nici acum nu m-am decis ce voi face pentru ea. Oricum sper sa am timp pana la ziua ei sa gasesc ceva interesant. Tin sa specific ca eu nu locuiesc in Romania. Sper sa ma descurc sa ii fac o petrecere frumoasa. Luni 12 sept plec in tara si poate voi avea suficient timp pentru a gasi ceva interesant. Va multumesc si pentru urarile de "la multi ani". O sa va tin la curent cu ce am facut. Inca o data multumesc tuturor!

| RwkY a răspuns:

Depinde ce fel de fire este, daca e una petrecareata, aranjeaza cateva mese la un club, vorbeste cu patronu' ceva "amintiri" pe la mic' lui MC si ceva muzica dupa placul ei din partea dj-ului happy daca e mai asa mai calma, nu stiu happy vb cu ea, afla ce i-ar placea.

| mihai1997 a răspuns:

Primu raspun e excelent sau mai merge o petrecere tot cu prieteni dar totusi pentru 14 ani bera nu e buna cu suc cu muzicam poate un fel de petrecere in pijamale cu muzica un apaetiv frumos sucuri si covrogei si tot ieftin ar fi eu la 14 sunt baiat si i-am implinit p 27 feb 2011 si nu a fost o petrecere bogata mi-a venit o matusa dar chit ca nu a fost extravaganta o petrecere in familie nu strica
mult succes si la multi ani sa-ti traiasca

| britney4kevin a răspuns:

In club cu prietenii cei mai buni baieti si fete cred ca ar fi grozav \dancing

| DJViper a răspuns:

Ar fi bine sa ii faci petrecerea acasa cu prieteni, rude, de ale iei un tort mare cu ciocolata si frisca sa o manjiti pe fata cu frisca! Funda? big grin

| Flyn a răspuns:

Razvan1305 are dreptate...Intreab-o cum si-ar dori ea sa aiba petrecerea si asa este mult mai bine.La multi ani finicei tale!>:d<

| ccriss a răspuns:

Eu zic sa nu o intrebi pe ea sa fie totul surpriza sa o intrebi pe cea mai buna prtn a ei ea te-ar putea ajuta

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

In niciun caz nu o intreba pe ea. Vorbeste cu parintii ei si afla cine este prietena ei cea mai buna. Ia legatura cu ea si roag-o sa-ti zica ce prefera finuta ta.Ea iti poate spune:
-Ce culori prefera fina ta (pentru decorarea sali)
-Poate chiar sa comploteze, facand un chestionar pentru petrecera perfecata pe care fina ta sa-l completeze, crezand ca e doar o distrectie.
In orice caz ar fi foarte frumos sa fie o petrecere surpriza. Cheama un Dj, el sigur stie trend-urile muzicii, nu e scump...
Daca ai un buget mai mare pot opta pentru ceva extravagant, gen fantana de cicolata, si platouri pompoase de fructe, da tot ce-i mai bun, fi creativa si fina ta va aprecia sigur asta.
In incheiere as vrea sa zic ca e de apreciat din partea ta si oricine si-ar dori o "godmother" (nasa) asa cum esti tu.

| f1r3TiG3R a răspuns:

Simplu incearca sa o intrbi ceva afla de pe la amice ce isi doreste ce vrea ce ii place intelegi clar ea a zis ceva pe la amicele ei despre ce vrea si asa tu cu amicele ei ii puteti face ceva frumos si da ai dreptate la varsta ei nu se mai poarta chestii de printese dar cateva baloane nu prea exagerat de multe merg iti zic eu mai ales ca e fata.

2. Cauta ceva dragut pentru tema petrecerii poti sa cauti pa google teme cool sau ia de aici sau ia de aici http://petreceri-pentru-copii.blogspot.com/ si modificale putin mai schimbo adauga chestiile care ii plac ei si gata.

Si poti face tu anumite decoratii simple stii ca acum se poarta simplu. Ok e tare si daca s face afara e si mai bine.

Acum alege muzica ce muzica ii place ei rock pop manele ma rog ce ii place ei si gata party-ul e gata si acum surpiza sa nu se afle ok fa-o cat ma discret fa-o sacreada ca ati uitat de ziua ei si cand va veni acasa o sa va duceti la locul petrecerii si va scundeti si scrieti pe cartonase ceva de genu. vino la (lucul unde se tine party-ul) si pana acolo scrieti o sa vezi ceva uimitor si ma rog inventeaza tu ceva si scrie pa cartonase sau hartie si cand va ajunge se va uita si va ramane surprinsa mai ales ca ati facut-o sa creada ca ati uitat de ziua ei si sariti toti surprizaaaa! si gata

p.s am asa a fost la party-ul meu bine in mare bafta si am facut 14 ani in mai pa 17 asa spune-i la multi ani din partea mea bafta

| Vladuthz a răspuns:

Cea mai buna petrecere pentru ea este sa fie cu prietenii, fara prea multa familie daca se poate, deoarece deja are 14 ani si cel mai bine se va simti cu prietenii, cu familia nu se va simti chiar asa de bine ca atunci cand este cu prietenii.

| Ghost a răspuns:

O jucarie de la sex-shop big grin

| mariaambrus a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui toti prietenii ei invitati sa fie pizza si suc astea nu pot lipsi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti carei chiestia ca si pe 24 sept e ziua mea tongue

| DeliaDaniela a răspuns:

Invita-i prietenii cu care se intelege cel mai bine si ai grija ca muzica buna sa nu lipseasca! Poti propune sa se joace multe jocuri distractive si specifice varstei! de exemplu jocul cu scaunele muzicale, sticluta pe pedepse sau multe altele! Ai grija sa aiba un tort pe gustul ei, sa-i placa! Si incearca sa o faci sa se simta in centrul atentiei... odata face 14 ani si s-ar bucura daca s-ar simti 'in centrul atentiei'! O puteti provoca sa cante, sa danseze in mijlocul grupului... astfel va simti cat de importanta este pentru cei din jur! Si foarte important, sa faceti cat mai multe poze pentru a-si aduce mereu aminte de aceasta aniversare! bafta si La Multi Ani pentru finuta tawinking

| dodo1530 a răspuns:

Pai cauta si vorbeste cu prietenii ei.Ei ar sti mai bine cum ar putea avea loc un astfel de eveniment sau intreaba alti copii de 15 sau 16 ani cum siau petrecut ei ziua...BAFTA!

| Ciuuf a răspuns:

Buna pai petrecerea perfecta ar fi una de vis asa ca nu o intreba pe ea intreaba paritii ce gusturi are ea. Apoi de acolo e totul usor...

| Ciuuf a răspuns:

Planificarea unei petreceri pentru copii poate fi o adevarata provocare si tot ce are nevoie un parinte sunt cateva idei bune.Este bine sa iti faci cu cateva saptamani inainte o planificare pe care si copilul tau trebuie sa o accepte.Acesta te va ajuta foarte mult sa faci lucrurile cat mai bine si fara un stres prea mare. Unul dintre cele mai importante lucruri la care trebuie sa te gandesti este tema petreceri iar copilul tau trebuie sa fie de acord cu aceasta sau chiar el sa o aleaga.In general temele petrecerilor aduc acestora o doza de armonie si calmitate.

Cele mai indragite teme pentru petrecerile copiilor sunt cele cu numere de magie, cele in care copiii trebuie sa se costumeze in personaje din filmele SF si petrecerile in pijama. Uneori, temele sunt totul si atunci cand te hotarasti asupra unei idei, ia in considerare si ceea ce copilul tau prefera.In primul rand copilul tau trebuie sa se simta bine si sa ii placa tema petrecerii pentru a face si pe invitati sa se simta bine.Invitatiile pentru petrecere poti sa le faci impreuna cu copilul tau din coli de hartie colorate si trebuie sa exprime tema petrecerii.

Tot de la tema petreceri pot pleca si ideile pentru decorarea salii sau a living-ului tau. Poti sa te folosesti de baloane multicolore, de ghirlande din hartie creponata si de confetti, poti sa faci chiar si niste palarioare din hartie pentru toti invitatii.Alte lucruri la care trebuie sa te gandesti foarte bine si sa le alegi cu atentie sunt produsele alimentare si bauturile racoritoate.Trebuie sa iei in considerare faptul ca pentru copiii cea mai buna alegere sunt mancarurile usoare pentru ca pe parcursul petrecerii se vor agita foarte mult.Asigura-te ca mancarea si sucurile sunt suficiente si ca pe langa tortul sarbatoritului ai multe sortimente de prajiturele si fursecuri.

Pentru o petrecere reusita trebuie sa te gandesti impreuna cu copilul tau ce fel de jocuri ar vrea si ce ar fi pe placul prietenilor lui.Incearca sa gesesti jocuri si activitati care sa se potriveasca cu tema aleasa. Nu uitati de muzica! Toti copiii, chiar si cei foarte mici, adora muzica si dansul. Daca organizati petrecerea acasa sau spatiul pe care l-ati inchiriat nu asigura si fondul sonor, va trebui sa pregatiti dinainte un playlist sau cateva cd-uri cu muzica preferata a copilului. Daca la petrecere participa si adulti, carora urmeaza sa le serviti masa sau gustarile intr-o incapere separata, asigurati-va ca va fi muzica si acolo.

La sfarsitul petrecerii trebuie sa le oferi invitatilor un cadou de participare.Cadourile nu trebuie sa fie scumpe (creioane colorate, mici jucarii de plastic, mini-puzzles, reviste pentru copii, cd-uri cu muzica etc.), ele sunt doar niste mici atentii in semn de multumire pentru darurile primite de la acestia

| RedFantasy a răspuns:

Stiu ca ai primit deja multe sugestii dar poate te ajuta si experienta mea.
Eu la 14 ani am avut o petrecere surpriza. Mama mi-a zis ca nu are bani sa-mi faca o petrecere mai mare si sa ma limitez la 2-3 prietene cu care sa merg la pizza. Am acceptat ideea si am hotarat sa ma intalnesc cu prietenele mele la ora 4.
Dar pe ascuns mama a vorbit cu prietena mea cea mai buna si a invitat cele mai apropiate prietene ale mele( vreo 7-8) la un local pe la ora 2.
Eu am crezut ca merg doar la un suc cu mama si tata inainte de "mini" petrecerea cu cele 3 prietene ale mele.
Dar cand am intrat am vazut pe toata lumea acolo cantand cea mai frumoasa melodie pentru o zi de nastere 3 Sud Est- De ziua ta.
Sper ca te-am ajutat si La multi ani! finutei tale.