| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor. Sunt noua pe acest site dar am mare nevoie de ajutor. In curand (24 sept ) finuta mea urmeaza sa faca 14 ani...parinti nu isi permit sa ii faca petrecerea perfecta. Va rog dati-mi si mie ceva idei de cum as putea sa ii fac o petrecere de neuitat. Va multumesc din suflet!
Am uitat sa adaug. Balonase si chestii de printese nu cred ca "se mai poarta" la varsta ei. Am trecut de mult de varsta ei si nu stiu care este " noua moda" la adolescenti. Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| neekole a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa te ocupi de invitati. Trebnuie sa inviti persoane de varsta ei cu care se simte ea confortabil. Daca tu ii cunosti prietenii de acum doi ani, mai bine te-ai mai interesa pentru ca sunt sanse ca acestia sa se fi schimbat intre timp.
Dupa ce ai terminat cu invitatii, gandeste-te la locatia perfecta. Ai putea sa o intrebi asa in gluma, unde i-ar placea ei cel mai mult sa stea de ziua ei. Daca nu ai bani sa inchiriezi locatia respectiva, poti sa faci petrecerea la tine acasa. (daca stai la bloc mai bine ti-ai anunta vecinii).
La varsta ei cred ca ar prefera ca petrecerea sa se tina seara. Baloanele nu se exclud. Gandeste-te la o decoratie simpla si draguta. Spre exemplu poti sa umpli un balon cu putina apa, si sa legi altele trei umplute cu heliu de el.
Ti-as da mai multe idei, dar nu stiu nici ce buget ai, nici daca fina ta este mai retrasa sau din contra, putin extravaganta.
Aaa...am uitat de masa. Nu cumpara prea multe pentru masa. Adolescentii nu mananca mult la petreceri. Pregateste un aperitiv, comanda tortul, niste prajiturele si cam atat. In schimb cred ca iti va trebui multa bautura. Ia mult suc, apa plata, minerala...Gandeste-te si la niste jocuri simpatice. Spre exemplu sticluta si altele. si poti sa ii faci un cadou in care ea primeste mai multe "pedepse" de ziua ei.
Sper ca ti-am fost de folos. Fundita?

1 răspuns:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu pot sa-ti dau un sfat pentru ca eu mereu o dadeam in nunta - asa le place adolescentilor