pupimik
| pupimik a întrebat:

Care este primul lucru pe care il faci cand te trezesti dimineata? big grin

68 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

Imi sarut iubitul big grin, sau ii spun cateva "complimente" ca m-a trezit big grin

| franck2222 a răspuns:

Ma spal pe dinti.

| andreea7520 a răspuns:

Îi dau sms cu Neaţa iubitului meu happy

| 911targa a răspuns:

Deschid ochii.

| winter_1160 a răspuns:

Ma gandesc daca sa ma culc la locbig grin

| simona_6231 a răspuns:

Ma uit sa vad cat e ceasul, aprind tv...si ma duc la baie.

| sweet_8745 a răspuns:

Bv serios ma duc direct la calculator rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

deci mi-e lene dimineata sa ma ridic din pat deci eu cateodata mai stau si jumatate de ora in pat. da dupa ce ma ridic imi iau papuceii de casa. ma duc la mama sa vad ce face... [pentru ca is sigura ca'i in bucatarie], apoi ma duc la baie, imi fac nevoile, ma spal pe fata si pe dintii ca sa ma trezesc de-a binelea, tot timpul trebuie sa mai astept vre jumatatre de ora pana sa termine mama mancarea deci.imi fac patul, apoi ghiozdanul...si apoi ma apuc de temele care mi'au mai ramas. iar daca nu'am ce face pentru sc si is libera mai stau pe calc[acu mai mult pe TPU o sa stau.cred].(*-*)

luciana
| luciana a răspuns:

Ii multumesc domnului ca am apucat si aceasta zi, apoi dau de mancare celor mai nevinovate vietuitoare - vrabiutele ce ma asteapta cu nerabdare dimineata pe pervazul balconului si dupa aceasta ceremonie zilnica imi incep dusul de dimineata. Prind pofta nebuna de viata si alerg sa-mi ajut tatal si el bolnav, apoi fac cafeaua sotului furand o nevinovata gura din aceata licoare datatoare de confort, citesc e-mail-urile primite si ma bucur de nepotelul iubit, vazut peste atatea mari si tari si ma bucur ca la el este cald si il bate briza oceanului. Sigur, mai gasesc uneori timp timp sa recitesc din poeziile preferate ale lui Blaga, Minulescu, Bacovia sau Nahabed Kuceacasai ascult in surdina muzica odihnitoare a lui Vivaldi, Chopin, sau Ciprian Porumbescu. Cam asta fac atunci cand ma simt mai bine sau nu merg la doctor sau cumparaturi cu sotul, Lucien.

| BabyPink a răspuns:

Îmi prelungesc alarma cu vreo 15 min sau înjur pe cel/cea care m-a trezit.
happy

| BingBang :D a răspuns:

Fashon...

| Laura_5858 a răspuns:

Ma spal pe dinti big grin

| Armyde a răspuns:

Buna! opresc alarma de la telefon si apoi ma gandesc ce as mai dormi

| Dede_1899 a răspuns:

Sunt suparata de inca o zi in care ma trezesc. de as putea adormi pentru totdeauna sa nu ma mai trezesc decat intr-o lume a mea pe care eu sa o controlez...si eu sa o distrug.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma uit la ceas laughing

| Pământul a răspuns:

Mă ridic din pat, mă uit la ceas şi văd că e 6 şi ceva şi mă culc liniştit pentru că ştiu că mai ai două ore până la şcoală; în general.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Prima miscare este, telecomanda, pro tv. stiri, horoscop apoi cafeluta.

| dyddyyyx18 a răspuns:

Ma spal, apoi mananc, apoi ma duc la scoala. Tu?

| RainDrop a răspuns:

Imi deschid ochii, glumeam, beau cafea big grin

| We will meet one day, but not today... a răspuns:

Deschi ochii si nu pot sa cred ca noaptea s-a terminathee hee

| Seline a răspuns:

Mormai: cat e ceasul?

| vagabontul a răspuns:

Asqlt muzica vreo jumate de ora sa mah trezesc bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschid ochii. ma uit la ecranul telefonului. injur de tot d-zeii ( pe colegi) apoi pornesc muzica. (la maxim sa fiu sigur ca se trezesc si veciniii) laughing) pe urma siesta de dimineatalaughing una alta chestii figuri apoi ma duc la scoala la alt chef rolling on the floor)

| yuli10 a răspuns:

Ma uit la ceas si ma gandesc ca as mai dormi dupa care imi pun intrebarea "ce fac ma, imi dorm viata?" si apoi ma ridic din pat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma duc la baie :d

| romanionu a răspuns:

Ma bucur ca sunt inca in viatahappy

| PA21345678i9 a răspuns:

Pai...ma trezesc telefoanele de la 8 dupa mai ma scol la 8 30 pentru 1 min si in sfarsit pot sa ma ridic din pat la 9.Primul gand este:"Oare ce sa mananc?" dupa care imi trezesc toata casa ca sa imi spuna unde e macarea pe care o vreaulaughing. Iau micul dejun uitanduma la serialul de pe prima tv "dead like me" sau pe romana "mort copt la munca" si incerc sa ma concentrez dupa aceea la memorarea definitiei de la chimielaughing. Nici nu se face bine 12 ca trebuie sa fiu la scoala. rolling eyes. Inteligent nu?laughing

| Helene a răspuns:

Opresc radio de la telefon[daca adorm cu castile]
Aprind Tv
Fac un dus, ma spal pe dinti si pe fatawhistling
Dau un beep sa vad daca s`a trezit prietena mea
Mananc
Si multe alte lucruri:X

| psycho_5607 a răspuns:

Arunc telefonul sub pat. Urlu dupa menajera sa imi faca un ceai in timp ce ea se roga de mama sa vina sa ma trezeasca. Dupa ce ma trezesc, fac un dus, ma imbrac, mananc, ma spal pe dinti si plec la scoala. Happy End. laughing

pupimik
| pupimik explică:

Primul lucru pe care il fac eu cand ma trezesc : pun mana pe telefon. Daca e in timpul saptamanii opresc alarma si mai stau in pat incat vreo 3 minute (in care de ft multe ori adorm pana intra mama in camera sa vada daca m`am trezit) iar in weekend ma uit cat e ceasul si ma pun inapoi sa dorm daca vad ca e inainte de 11.