| anonim_4396 a întrebat:

Cat de jignit/a v-ati simti ca iubitul/a sa va ceara sa mergeti cu el /ea sa faci analize pentru bolile cu transmitere sexuala inainte de a incepe viata sexuala impreuna? laughing chiar sunt curios de parerea voastra.

27 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Eu fac analizele o data la 5 luni, dar nu are nicio legatura cu viata sexuala. Si eu la randul meu i-am impus prietenului meu sa isi faca analizele daca doreste fara prezervativ. Nu se stie niciodata ( nu ca ar calca stamb, dar poate sa fie purtator fara sa aiba boala), si nu doresc sa risc. Prefersa fiu sanatoasa, mai ales daca pot sa previn.
Deci nu m-as simti jignita deoarece mi se pare foarte normal sa ai grija de sanatatea ta.

| RAY a răspuns (pentru LaLaura):

Si analiza hiv?

| LaLaura a răspuns (pentru RAY):

Nu, aia costa 150 de lei unde imi fac eu analizele, eu imi fac analizele gratuit, dar daca as avea o infectie in sange, sau o problema in organism s-ar vedea in analizele facute de mine ( aslo, vsh, numarul de globule albe si rosii, etc)
Deci hiv/sida se depisteaza si cu analizele obisnuite, dar trebuie facut analiza speciala pentru hiv/sida pentru confirmare.

| RAY a răspuns (pentru LaLaura):

E aia fac si eu aproape lunar, asa imi depistez viermi intestinali care da isi onfirma prezenta mereu, mam indopat cu medicamente bio / chimicale etc nimic pur si simplu le place de mine, spui ca si prin astea poti sti daca ai hiv?

| LaLaura a răspuns (pentru RAY):

Da, logic, ca hiv/sida iti ataca sistemul imunitar, deci globulele albe ar fi foarte mici deorece asta face virusul, distruge globulele albe si ele nu te mai pot proteja, deci si de la o banala raceala poti sa mori daca ai hiv, deoarece organismul nu mai are cu ce sa te protejeze.

| RAY a răspuns (pentru LaLaura):

Eu mereu alea le am mari pentru ca sistemul imunitar lupta cu o infectie asa mi-a spus doctorul

| LaLaura a răspuns (pentru RAY):

Da, asa este, ele daca sunt marite, depisteaza o infectie in sange.

| RAY a răspuns (pentru LaLaura):

Secsul anaal /oral/vaginal toate protejat nu?

| LaLaura a răspuns (pentru RAY):

De preferat da, mai ales cel anaal si vaginal.
Nu se stie niciodata, nu vad de ce sa risti cand e sanatatea ta in joc.

| RAY a răspuns (pentru LaLaura):

Oral nu poti lua hiv?

| LaLaura a răspuns (pentru RAY):

Ba da, dar mar rar vezi asta.
Trebuie sa indeplineasca mai multe criterii, sa aiba o infectie, sangerare bucala, dar e destul de greu. Acum ce faci cand faci oral la fata, iti pui prezervativ pe limba? deci sunt cam exagerate si aproape impisbile, dar niciodata nu stii cum da "norocul" peste tine.

| RAY a răspuns (pentru LaLaura):

La asta ma gandesc si eu, ce faci cand faci oral la o fata ca multe vor asta, prin oral multe au qrgasm

| LaLaura a răspuns (pentru RAY):

Da, asa este.

| KodrutZ a răspuns:

Mi se pare ceva normal.

| RAY a răspuns:

Sincer mi sar parea ok nu as avea nimic impotriva, dar sa fim seriosi cine face asa ceva in ziua de azi nici 1% din cei care isi incep viata sexuala culmea ne inmultim foarte repede noi ca specie, din cate am auzit hiv e o boala a sistemului imunitar care uni o dobandesc din cauza unor gene nu din cauze de virusi in fine, nici o specie nu a murit ca a facut sex eu unu n-am auzit asa ceva, protectia trebuie daca nu vrei sa faci copii parerea mea si sa te feresti de bts ca sunt multe, da cu sarutul cum faci? stai du-te fa-ti analizele ca nu te pot saruta? ca si prin sarut poti lua bts

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Sa stii ca ai dreptate

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ieri mam sarutat cu una ce era sa-i spun du-te fa-ti analizele de sange ca nu putem clar ca imi datea adio

| Fatamuntilor a răspuns:

Jignita? De ce?
Mi se pare un lucru normal, dovedind increderea reciproca!

| LoveSleep a răspuns:

Foarte, că nu prea-mi plac acele.
Dar un "film" la cap aș face cu bucurie.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Nici mie nu imi place. dar mai bine un ac acum decat un ac in fiecare zi pentru toata viata dupa. nu crezi?

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Plac "

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi tu ai zis că ea e cea care îmi cere să-mi fac analize laughing
Nu eu îi cer ei.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Eu ma refeream mai mult impreuna. dar dupa ai adus "buba" ca nu iti plac acele si de acolo am deviat si eu

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

OK, pai ai dreptate cu acele.
Da daca se poate niciunu nu m-aș supăra laughing

| RaduTN a răspuns:

Spui cumva din propria experienta? laughing

| anonim_4396 explică (pentru RaduTN):

Nu din a altuia asta e clar. sunt o persoana care pune mare accent pe sanatata lui si eram curios si altii ce zic de chestii de genul. nu cred ca e rau sa vreau sa raman sanatos nu crezi? laughing

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Mi se pare ca dansa ar fi trebuit sa isi faca singura dar nu e nimic rau daca o rogi a o faca.