| g4mma a întrebat:

Cat timp rezistati fara facebook?

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Folosesc mai mult messenger atat si sa citesc bancuri, stiri multe mincinoase

| g4mma explică (pentru RAY):

Si sa nu uitam, sa agati fete (sau capre, dupa preferinta laughing )

| RAY a răspuns (pentru g4mma):

Eu nu agat nimic

| g4mma explică (pentru RAY):

Cam nasol atunci

| RAY a răspuns (pentru g4mma):

De ce as agata? de ce sa imi pierd timpul inutil

| g4mma explică (pentru RAY):

Ce om destept

| Drimmero a răspuns:

Nu folosesc porcaria aia, mi se rupe de facebook! Nu am facebook si totusi traiesc/

| Sofer a răspuns:

Rezist cat pot. Mai intru sa vad poze cu fete frumoase si video funny.

| g4mma explică (pentru Sofer):

Pai da nu? ca tot omu

| WaterDrop a răspuns:

Ce este acest facebook de care tot aud? Un nou fel de mancare?

| UnBroken2016 a răspuns:

Crezi ca toti au 12 ani pe aici? Nu toti au cont pe site-ul ala pentru idioti. Nu zic de toti, dar majoritatea clar sunt asa.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru UnBroken2016):

Facebokul NU este periculos atata timp cat este utilizat eficient
Mi-am gasit fosti colegi de generala, imprastiati prin toata lumea, am pastat legatura cu prieteni virtuali cu care nu am cum sa tin legatura alfel, m-am gasit cu verisoare cu care pierdusem orice legatura...
Totul este sa stii cand sa te opresti!

| g4mma explică (pentru UnBroken2016):

Da, chiar cred ca majoritatea au 12 ani de pe aici laughing.Ce cul, eu fac parte din categoria neidiotilor pentru ca n-am cont de facebook, yesss

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cica socializeaza! Imi tot zic prietenii mei:"Fa-ti mai, fata, si tu cont sa vorbim!". Intrebarea asta ma enerveaza cel mai mult:de ce te ascunzi? De moarte ma feresc si neavand cont pe facebook, posibil sa scap.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

De asta am zis ca nu chiar toti sunt idioti. Dar majoritatea il folosesc pentru a se pupa in dos reciproc pentru like-uri si chestii de genul.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

De moarte nu cred ca scpai dar scapi de turma de oi care ajunge sa ii prosteasca si pe restul.

| g4mma explică (pentru UnBroken2016):

Bine zici tu ce zici, majoritatea chiar se pupa in dos laughing
Ce sa-i faci, toti vor sa fie vedete

| ShaOfHatred a răspuns:

Folosesc facebook-ul numai pentru grupul clasei.Altfel,usseles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facebookul nu mai e o "prioritate" pentru mine(din adolescenta).

Deci cat rezist?
2-3 saptamani, 1 luna chiar (daca nu am net happy ).
Acum cativa ani, vreo 3-4 am avut o mica dependenta de facebook dar o data cu trecerea anilor a trecut, m-am maturizat putin si folosesc fb-ul exact cat e necesar pentru a tine legatura cu prietenii, rudele sau pentru a cunoaste persoane noi si a lega prietenii...
Deci" feibucismul" tine si de maturitate! Nu e normal ca o aplicatie sa preia controlul asupra vietii tale(sociale, familiale...etc).
Dependentele nu fac bine!

| ksaoswh a răspuns:

Sincer mi-as sterge contul, dar na mai vorbesc cu prietene din Romania.
Dar ca sa iti raspund la intrebare, as rezista fara facebook mult si bine. happy