| tuberculoza a întrebat:

Cata spaga ati fi dispus sa ii dati unui medic?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce trebuie sa plecam de la premiza ca trebuie sa dam spaga?

| zurick a răspuns:

Deloc.Ce vină am eu că ei au un salariu mic în comparație cu alte țări mai dezvoltate?

| AtateaConditii a răspuns:

Eu nu aș da șpagă daca era vorba de mine, doar de familia mea, vreau sa aiba cele mai bune conditii.

Răspuns utilizator avertizat
| StalkerSoul a răspuns:

De ce sa dam spaga?

| elyfel a răspuns:

Chestia asta cu spaga e o mare tampenie dar si medicii sunt oameni ca si noi, ei sunt cei care ne trateaza dar ca sa traiasca si ei si ca sa dea la copii lor de mancare trebuie sa faca acest lucru.Nu au nicio vina ca sistemul pe care il avem e de tot ra**tul, si nu numai ei sunt in situatia asta.
Depinde cat de complicata si grava e problema medicala. Difera de la specialite la specialitate.Intr-un fel e pretul la dermatolog altul la neurolog.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

E cam generalista intrebarea. Depinde de gravitatea afectiunii si complexitatea operatiei. Dar nu doar medicului trebuie sa-i dai spaga, ci si infirmierei, anestezistului etc. Marog, ii spune "atentie"; spaga iau politicienii de rahat care platesc pe medici si profesori ca pe ultimii oameni.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu nu as da spaga, deoarece asta este meseria lor, sa salveze vietile oamenilor pe gratis. Primesc ei salariu de la stat. Doar ca in ziua de astazi daca vrei sa te faci bine si sa ai conditii cat de cat este nevoie de o suma mare de bani pe care sa o pui in buzunarul medicului.

| Winchester308 a răspuns:

Cat mai mult.Ii marchez cu ceva si dupa ce termina treaba il santajez.Scot si profit...

| Scorpiel a răspuns:

Dar un medic cata spaga ar fi dispus sa-ti dea tie? Eu zic ca nu trebuie motivat in nici un mod pentru a-si face datoria...