| anonim_4396 a întrebat:

Ce anume (ce actiune) va face sa simtiti ca sunteti liberi?

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Absolut orice acțiune, atât timp cat sunt liberă. Nu observam asta pana nu ni se ia.

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In România libertatea de exprimări înseamna jigniri, înjurături, anarhie, nu ai cu cine discuta, este o minoritate de vreo 20% cu care se poate comunica, la roman judecata, critica sunt cel mai importante, nu au o gândire critica de bun simt, dar au un spirit de observație asupra altora fantastică, romani sunt comuniști, urăsc ceva nou, nu ai voie sa le contrazici ca te înjura, se vede si in răspunsuri ca oameni ăștia nu știu ce înseamna libertatea, părerea mea distincția intre un om si o insecta este abilitatea de a gândi, de a fii curios, din păcate aici e plin de insecte, eu ma bucur când citesc o carte filozofie si o comentez cu mosoti de exemplu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mie nu prea imi place sa generalizez, nu cred ca e peste tot asa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când ies afară și mă plimb în natură, parc, pădure, iarbă verde, plajă, lac.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Si eu la fel!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand castig bani fara "sefi".

| Drimmero a răspuns:

Atunci cand ma trezesc nu intra lumina printre gratiile celuluie si nu mai am cativa ''colegi" de suferinta prin jur, dar nici cand politia vine la tine acasa sa faca verificari daca respecti arestul la domiciliu, abia atunci poti zice ca esti liber daca nu esti una dintre cele 2 situatii.

| Celcestietot a răspuns:

Vointa.

| Mădă0611 a răspuns:

Cand sunt ca cateii la plimbare si vad ca nu e nimeni in preajma, e o libertate linistitoare, atunci simt ca traiesc.

| SilentRain a răspuns:

Când dorm

| Hammurabi a răspuns:

Că oricând, fac doar ce vreau și doar ce-mi place.
Și nu depind de nimeni și de nimic, nici material nici spiritual.
(în primă instanță, că în detaliu, e cam imposibil să nu depindem "de nimeni și de nimic" laughing )

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Da, e imposibil sa nu depinzi de ceva. De exemplu de propriul corp.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi asta nu se pune.
Tu ești tu. Trup și spirit.
E normal să depinzi de ele... până ajungi la stadiul de zombi. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

laughing

| gemeni6226 a răspuns:

Daca nu trebuie sa merg la servici-deci raspund si ceea ce ma ingradeste-serviciul-mai ales in decembrie incepind din 12 nu primim nici o zi libera in schimb pe 24 dec program 6-18 in 26 program 8-18 in 31 dec program 6-18 si in 2 ian 8-18 -e un program mai mult decat obositor si ieri am lucrat de la 8-18 azi iar merg la servici e drept ca sunt in schimbul de dupa masa dar eu nu mai stiu nici ce inseamna sa ai liber nici ce inseamna sa fii odihnita.Cand vin pastele programul e la fel cu 2 sapt inainte de paste nu t-i se da nici o zi libera si de pasti acelasi program non stop iar mai nou au introdus ca si in luna aug incepind din 10 nu ai nici o zi libera.Si nici nu se plateste ce este un premiu de 200 lei de craciun pentru atita lipsa de liber? abia astept sa merg de la jumatatea acestui an in pensie ca mi-a ajuns.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Ma bucur daca intrati in pensie anul ăsta! happy Sper sa fiti mai relaxata dupa!

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc foarte frumos! in mod sigur o sa fiu.

| Lukasssz a răspuns:

Cand beau. Glumesc big grin

| Apokales a răspuns:

Sa ascult muzica si sa fac miscare. Fie ca fac antrenament cu greutati si ascult muzica sau pur si simplu ma plimb si ascult muzica. Insa senzatia aia nu o am mereu, depinde de mai multi factori.

| CIaudiu a răspuns:

Cand primesc salariul.

| anonim_4396 explică (pentru CIaudiu):

De ce? E limitat pana la urma...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plimbatul pe plajă, ziua, în briza mării.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inotul, scufundarile.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intr-adevar in apa poate avem mai multa libertate sa ne miscam, decat in aer.

| Dariaa90 a răspuns:

Ploaia

Întrebări recente