| BUBULINA a întrebat:

Ce anume va face pe voi sa zambiti?happy
Ex:o carte, o mancare buna, un film, o persoana...

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Buna! Sunt multe lucruri care imi dau aceasta stare. Eu sunt cu zambetul pe buze mai tot timpul, pentru ca imi place sa fiu o persoana cu simtul umorului si ador sa ma simt bine si sa ii fac pe cei din jurul meu sa fie binedispusi. happy
Faptul ca exista Dumnezeu, maretia Lui, puterea Lui si tot ceea ce tine de lucrurile sfinte imi provoaca cea mai mare bucurie in suflet si ma determina sa zabesc la fiecare pas! happy
Alte lucruri care ma fac sa zambesc sunt: persoanele din jurul meu meu pe care le iubesc si respect si toti oamenii buni, filmele de comedie, cartile bune din care am ce invata (in special cele ale parintelui Arsenie Boca, pe care le recomand cu draga inima), glumele de bun gust (mai ales cele spuse de cel mai bun tovaras al meu), minunata natura care ne inconjoara, muzica de buna calitate, si toate lucrurile care imi induc o stare de bine. happy
Si nu in ultimul rand tu, deoarece exista minim un zambet in fiecare conversatie a noastra sau cand ma gandesc la tine. happy
Asa cum afirma si Nicolae Iorga, vorba buna, zambetul si fapta binefacatoare sunt raze ale soarelui rasfrante in sufletul omului. happy
Iar in conceptia Ancai Daniela Hut un zambet pretuieste mai mult decat aurul, deoarece pentru a il oferi nu te costa nimic, in schimb in ochii celui ce il primeste valoreaza mult mai mult! happy
Fiti optimisti si zambiti in fiecare zi! happy

19 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Bancurile cu olteniilaughing

| Silvia a răspuns:

O persoana anume...care nu mai e a mea...Si prietenii...si cei care ma iubesc si carora chiar le pasa de persoana mea.big grin

| Vizitiul a răspuns:

Ingerii, zborul lor haotic prin rai, Doamne ce entuziasmat sunt.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

O portie de carofi pai love struck

lolita
| lolita a răspuns:

Iubitul meu ma face sa zambesc si cateodata chiar singura zambesc gandindu-ma la cat de frumoasa este viata. am momente cand sunt fericita doar uitandu-ma la pisica mea sau doar cumparand o bluza. sunt lucruri fara importanta ce ma fac sa zambesc si sa vad viata dintr-un unghi pozitiv.

| juniper a răspuns:

Pizza mea preferata... ahhh... ii simt mirosul.

| inna a răspuns:

Zambetul unui copil incocent...

Rasaritul soarelui.

O melodie frumoasa.

Dragostea impartasita.

Faptul ca obtin mereu ce imi doresc.

| thehope a răspuns:

Pe mine uneori ma face sa zambesc si zambetul unei persoane dragi mie, sau un gand frumos ce imi trece prin minte... o vorba frumoasa auzita din partea unei persoane la care tin... dar in special ma... facea sa zambesc cel pe care il iubesc inca din tot sufletul...

| ViVi a răspuns:

Nimic nu m-ar face mai fericita decat sa fiu implinita si sa ma simt iubita. asa cred ca voi zambi si voi fi fericita doar atuncea cand cei dragi sunt cu mine si ma iubesc love strucklove strucklove strucklove struck happy

| hashe86 a răspuns:

Dragostea sub toate formele sale de manifestare(si sunt o sumedenie)

| daniDeeDee a răspuns:

Iubita, prietenii si cateodata un film de comedie.

| costyn162 a răspuns:

Eu am dispozitie buna cand familia mea se intelege bine, cand ne simtim bine toti...Si desigur, cu prietenii...

| I.Love.Football a răspuns:

Zambesc atunci cand intru pe TPU si citesc unele intrebari si raspunsuri amuzante... cand imi ies pronosticurile le meciuri, desi nu joc la pariuri (trebuie sa ma gandesc la faza asta pe viitor big grin )... cand sunt alaturi de prietenii mei... Mai mereu sunt zambitoare si ma bucur de orice lucru, fie chiar si simplu.

| anachida a răspuns:

Salut! Ma face sa zambesc efectiv, ca stau pe TPU, si urmaresc conversatiile amuzante intre utilizatori... O carte, doar daca e de bancuri; o mancare buna doar daca sunt politicoasa si felicit persoana care a gatit-o; un film doar daca e comedie; o persoana doar daca. o iubesc! Si sa nu uitam ca si zambetele pot fii si.sarcastice,ironice,cu subinteles!

| mcrenma a răspuns:

Iubitul meu, cel mai bun prieten, si amicii care imi povestesc anumite lucuri amuzante.

| leny a răspuns:

Cand ma la gandesc constanta, orasul in care am trait cea mai mare parte din viata(acum m-am mutat in bucuresti), la mare...si mai ales cand revad poze cu marea inghetata din iarna anului 2006(le gasesti si pe youtube)...

| livio70 a răspuns:

O persoana care face o gluma buna si in acelasi timp are intentii bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Împlinirea sufletească din toate punctele de vedere.
Pa, pa.

| ancak a răspuns:

Un zambet. Daca i-mi zambesti (chiar daca nu te cunosc) i-ti zambesc.Desi suna ciudat, zambetul altuia ma face sa zambesc.