| mtrix a întrebat:

Ce ar trebui sa fac pentru a ma putea exprima mai bine, pentru a putea discuta ci oricine?

5 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Iti zic eu cel mai bun sfat pe care o sa til dea careva vreodata in viata ta, sfatul este: Sa te doara in p^^a.

| OldSoul a răspuns:

Sa incerci sa folosesti citate in vorbele tale.
Sau sa iti creezi propriile citate.

| kar1GaNNN a răspuns:

Intelege-te tu pe tine, si in mod sigur vei gasi cuvintele si modalitatile potrivite pentru a te face inteleasa. Aici este un aspect foarte interesant. Cand primim un mesaj, noi il intelegem in functie de nevoile noastra si de starea emotionala din acel moment.

In marea majoritatea a cazurilor ceea ce intelegem noi nu are acelasi sens cu ceea ce doreste sa ne transmita celalalt. Cauta sa faci niste cursuri de comunicare si vei intelege si invata multe despre cum sa comunici clar si sanatos pentru tine si cei din jur.

| mtrix explică (pentru kar1GaNNN):

Unde as putea sa fac astfel de cursuri?

| mtrix explică:

Unde as putea sa fac astgel de cursuri?