| alice_3838 a întrebat:

Ce are toata lumea cu persoanele emo? Si eu sunt emo si multi oameni mi-au spus ca nu e bine. De ce? Imi place mult muzica rock, metal, black matal etc. si stilul. As vrea sa stiu si parerea voastra despre acest stil emo.

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu nu văd nimic ieşit din comun în asta.Fiecare om e aparte, pentru că e diferit de alţii.Lumea de azi e prea ocupată să-i judece pe alţii.Şi uită să vadă că viaţa lor nu e perfectă, aşa cum viaţa nimănui nu e perfectă.Bine.asculţi rock, te îmbrcai în negru, îţi place oja neagră.Şi ce? Scrie undeva că trebuie să fii cum vor alţii şi nu cum vrei tu? Nu.Atunci,fii tu însăţi şi lasă-i pe alţii să zacă în propria lor invidie.Eu personal nu am nimic împotriva persoanelor emo, pentru că ştiu ce înseamnă să fii emo.Nu te schimba pentru nimic şi nimeni. Bucură-te pentru faptul că eşti diferită în felul tău şi nimeni nu îţi cunoaşte viaţa cu adevărat.Eu te înţeleg.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parul ala e cam ciudat sa-l poarte asa si e normal sa atraga vorbe dure si priviri ciudate, nu am treaba cu persoanele alea dar nici ele nu-si dau seama ca se fac singure de ras.

| alice_3838 explică (pentru mgtow):

Daca poarta parul mai ciudat decat altii asta nu inseamna ca se fac de ras.