| Superior a întrebat:

Ce credeti despre cei care se eplieaza pe picioare (barbati)? Mie mi se pare ciudat ca si barbat sa fii epilat. Adica parul pe piept,pe maini, pe picioare mi se pare unul din lucrurile care definesc partea masculina a unui barbat.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiecare are liberatea sa devina ce doreste, daca ion de la stana vrea sa devina marie sal lasam sa devina

| Mayhem666 a răspuns:

Ai pus intrebarea asta dupa ce ai vazut raspunsul meu dat la intrebarea lui Drimmero?
Fac ce vreau cu corpul meu, daca vreau ma rad si in cap, ca ma doare undeva de parerea celorlalti despre mine. Nu am o problema daca cineva ma considera un ciudat, deja m-am obisnuit cu asta.

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Nu te judec si nu ma gandeam la tine ca am pus intrebarea.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Si chiar daca ma judecai, mai putin de atat nu putea sa imi pese.

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

Bravo Animelover!
Foarte buna evolutie ai si tu!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Multumesc, multumesc, apreciez ca ai observat laughing
Apropo, te-ai mai uitat la anime?

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

Cum sa nu?
laughing

Mai am vreo 8-9 episoade si termina Fullmetal alchemist Brotherhood.
Damn, am plans la primul, la asta plang de 2 ori mai mult.
laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Mai am si eu vreo 50 si ceva de anime-uri si termin si eu tot ce am la watching, si la plan to watch, si sa nu uitam si de cele de la on-hold laughing

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

Tu esti deja advanced la animeuri.
Nu master,pentru ca(stiu,nu mi-a venit sa cred),sunt unii acolo pe MyAnimeList, de exemplu una care mi-a comentat pe pagina, nu o cunosc, deci nu stiu de unde a aparut, cu aproape 100 de zile de anime! laughing

Si eu credeam ca tu esti extrem. laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Lasa ca si eu am vazut pe cineva si cu 200 si ceva de zile, si pe altcineva care a vazut peste 3000 de anime-uri, deci ala da extrem.

| WaterDrop a răspuns:

Nici o parere, poate sunt toti atleti de performanta si este o problema aerodinamica. Pe piept insa, daca esti o gorila si vrei sa nu se inece prietena ta cand te suge de sfarcuri (daca ai asemenea pasiuni), ar fi indicat sa te epilezi.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu am absolut nici o parere.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Realitatea e ca parul corporal la specia umana e o relicva perfect inutila, nu protejeaza de frig iarna nici de caldura vara asa ca se poate indeparta fara nicio consecinta negativa. Pana acum un secol epilatul era dificil si ca atare putin raspandit. Femeile au imbratisat in numar mai mare moda epilatului care in timp a devenit standard social. Barbatii, majoritatea refractari la propria ingrijire corporala, au ramas la varianta "natural" eventual doar tuns/ras anumite zone dar fara metode care presupun smulgerea parului in timp ce la femei tendinta e spre metode cu smulgere sau epilare definitiva. Treaba asta are legatura si cu faptul ca smulgerea parului e mult mai dureroasa la barbati decat la femei si majoritatea barbatilor sunt mult mai intoleranti la durere decat femeile. Dar daca din ce in ce mai multi barbati vor opta pentru un corp complet epilat cu timpul cei naturali vor fi perceputi ca neingrijiti, exact cum s-a intamplat cu femeile. Deci fiecare se epileaza daca vrea si unde vrea, e o decizie personala. Va recomand urmatorul filmulet (si tot canalul de fapt): https://www.youtube.com/watch?v=JbRO1k9ERDY

| Gonrax a răspuns:

Pot să vină 1000 de oameni să zică că fac ce vor cu corpul lor, dar tot pare foarte g@y să faci asta.
Adică okay, îți place să faci asta, fă-o, dar tot g@y rămâi

| Deaad a răspuns:

Lasa omul sa fie cum vrea.

Daca oamenii vor sa se epileze, au tot drepul.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns:

Eu sunt de parere ca barbatii care se epileaza nu fac decat sa piarda timpul. Acelasi lucru este si la fete. De ce in ziua de azi mai nimeni nu se pastreaza,, natural''? Partea feminina face tot posibilul sa impresioneze partea masculina si invers, partea masculina vrea sa impresioneze partea feminina. O sa le treaca cand se vor maturiza si psihic.

| LoveSleep a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Sunt total de acord. Ce femeie e aia fără pic de păr pe picioare?

| Desireღ a răspuns:

Mi-ai amintit de niște postări de pe Facebook pe care le-am văzut acum câteva luni.