| GGG562852 a întrebat:

Ce doare mai tare: sa nu iti pese de altii sau sa stii ca altora nu le pasa de tine?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Umilința celorlalți!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Asta nu conteaza ce zici tu, dureros e atunci cand esti inselata sau iti moare cineva drag.

| Aromă a răspuns (pentru mgtow):

Ai atâta dreptate...şi eu am pierdut pe cineva drag, foarte apropiat. Uneori îţi doreşti să-i revezi chipul măcar odată, dar trăieşti cu gândul că este imposibil şi accepţi realitatea deşi nu-ţi convine.

| mgtow a răspuns (pentru Aromă):

Gandeste-te si tu, ce rost are ca lumea sa iti poarta grija? Niciuna pentru ca ei au interes propriu, parintii sunt de partea ta si asistenta medicala, politia, pompieri (cele mai importante in caz de belea), asa si tu sa tii grija la parinti si la iubit cand o sa ai parte de el.

| Maidanezul a răspuns:

Jalnice sunt amindoua ca omul este conceput sa traiasca in colectivitate.Omul are in el acel ceva nu stiu sa il descriu, de a face bine si a face rau.nu vei gasi tu un om care sa nu ii fi pasat de cineva si invers. Pina si la triburile primitive nu gasesti asa ceva.Ce doare mai tare este in functie de om daca este la necaz si este singur dar la rindul lui a sarit pentru altii doare al naibii de tare. inversa nu este buna ca si animalele cind unul are o jupuitura altul il linge sa ii treaca.

| Aromă a răspuns:

Doare atunci când altora nu le pasă de tine, dar în acelaş timp nu doreşti să le pese prea mult pentru că te simţi "sufocat." Dacă nu îţi pasă de cei cărora le pasă, te doare...