| aDEeLAa a întrebat:

Ce inseamna,, element chimic "?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

O compozitie, sau un lichid compus din produse daunatoare omului. Uraniul de exemplu e chimic deoarece emaneaza radiatii si poate produce moartea multor persoane pe o raza de km intregi.

| aDEeLAa explică (pentru mgtow):

Super raspuns.m-ai lamurit. multumesc mult! (am indoieli la ce reprezinta o compozitie...puppy dog eyes )

4 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

Elementul chimic se simbolizeaza printr-o litera sau un grup de litere, deci e potasiu-K, fier- Fe, ai inteles ideea.

| seedwow16 a răspuns:

Un element din chimie