| 211wasgnij a întrebat:

Ce parere ai despre: castrarea chimica a violatorilor, legalizarea eutanasierii asistate si a prostitutiei, reintroducerea pedepsei capitale, toate in tara asta? Indiferent de raspuns as dori argumente in fiecare in parte.

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Hm...Castrarea chimica a violatorilor:eu as fi prima care as vota, pacat ca nu am 18 ani. Dumnezeu te-a creat cu un scop.Pe Pamant iti intalnesti aleasa si din dragostea voastra si cu acordul nescris al amandurora rezulta un copil, rodul iubirii voastre.Prin viol, distrugi o persoana si sansa ca aceasta sa mai aiba un viitor in societate.Si daca mai ai si "norocul" sa o lasi insarcinata, distrugi si mai multe vieti.
Pedeapsa Capitala:as fi de acord cu ea intr-o oarecare masura.As vota sa fie aplicata persoanelor care sunt criminali sau violatori in serie,persoanelor care au furat o tara si cetatenii respectivei tari si persoanelor care indirect au nenorocit si furat multe vieti.
Legalizarea prostitutiei:Nu as fi de acord cu ea,pentru simplul fapt ca,oricat de mult s-ar feri politicienii care voteaza legea de BTS,ele tot ar aparea pentru ca, cineva o sa scape "putina SIDA" sau alte minuni...
Nici eutanasiera asistata nu as legaliza-o decat in cazul in care, acea fiinta sufera foarte tare si nu mai sansa de supravietuire sau s-ar chinui foarte tare.

1 răspuns:
| Mary_5158 a răspuns:

As vrea sa li se faca drepturile si obligatiile lor, si ceia ce li se interzice desigur.deci nu vor fi ca oameni chiar ca noi.cum ar fi sa le interzica localurile publice, sa le aiba pe ale lor.lumea lor