| Nevroza a întrebat:

Ce parere aveti de oamenii, ce cred ca tot Rock-ul e Satanist?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Facem slalom printre cretini zi de zi, asa ca nu ma mir, nu vad nimic asa zis satanist in acele piese si daca ar fi multi habar nu au ce personaj e satana in biblie, in fapt asta nu e chiar asa un personaj rau, doar testeaza credinta creatiei lui dumnezeu

| LoveSleep a răspuns:

Roakeri put.

| Nevroza explică (pentru LoveSleep):

Manelistii put mai tare si mai rau. Put a p i zda...

| LoveSleep a răspuns (pentru Nevroza):

Da, pentru că ei fu* ceva, nu ca roacari aia.

| SG1995 a răspuns:

In mintea fanaticilor religiosi: da. Desi nu, rock-ul nu e satanic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Asta e doar parerea lor, cel mai probabil ei urasc foarte mult acest gen de muzica, nu-i lua in seama.

| oglindasultanului a răspuns:

Firavii ucenici ai domnului...

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Sunt si eu de aceeasi parere cu cei de aici.
Daca tie iti place rock-ul, asculta-l frate, si eu ascult, e chiar o muzica ce iti da o stare de bine.

| Nevroza explică (pentru Doarunaltutilizator):

Nu esti social daca asculti rock. Cine nu-i cu noi, e in potriva noastra... cam asa e si cu rock-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este din cauza înfățișării acestor artiști. Multi chiar se machiaza mai "demonic".
Este o analiza superficiala, dar combinata și cu unele subgenuri mai zgomotoase, mai ales alea in care apare si "growling" si "headbang" - uite asa ai răspunsul.

Răspuns utilizator avertizat
| VictorFenrir a răspuns:

In general aia nici nu stiu ce-i satanismul dar au auzit ei undeva ca rock-ul este satanist si e cu strigate si urlete si e muzica de oameni terminati.Si pana la urma ce-i rau in a fi satanist? daca un om este satanist inseamna ca nu merita sa traiasca si trebuie sa creada in ce crezi tu daca nu va ajunge in iad? Ce-i cu discriminarea asta satanist, pagan, ateu etc tot oameni sunt doar ca ei cred in altceva.

| g4mma a răspuns:

Oameni incuiati