| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre barfitori? Voi barfiti? E o normalitate barfa?

Răspuns Câştigător
| Raizing a răspuns:

Cel mai probabil, NU multi oameni pot spune ca nu au vorbit niciodata despre nimeni.Toata lumea, la un moment dat -a fost ispitita-

Majoritatea dintre noi, la un moment dat in viata noastra, am fost implicati in zvonuri/barfe. Poate ati auzit ocazional cand un coleg a avut niste barfe personale sa povesteasca despre un alt coleg din scoala/liceu/serviciu -etc. Poate ca tu ai fost cel care ai trecut pe altcineva despre barfa pe care ai auzit-o sau pe cel pe care ai inceput-o cu zvonul.

In orice caz, a vorbi despre alte persoane din spatele lor este destul de -Ridicol-

Ceea ce pare a fi o discutie inofensiva se poate transforma intr-o conversatie rau intentionata care se poate raspandi ca un incendiu de padure si poate provoca o multime de daune in calea ta.Cand ii criticam pe ceilalti, tot ce facem este sa deterioram imaginea unei persoane cu unica intentie de batjocura sau placere.

In natura noastra umana este sa vorbim despre ceilalti, iar realitatea este ca Exist@ o linie foarte fina intre a vorbi si a critica sau a te distra de ceilalti!

22 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ma intereseaza cine si cat barfeste.
Eu nu prea sunt atins de barfe, pentru ca nu e nimic de comentat in aparentele mele, am imagine buna.
Eu barfesc dar nu traiesc pentru asta. Consider barfa discutiile cu prietenii despre ce a facut ala si celalalt. Dar nu umblu sa imprastii zvonuri, nu ma bag in chestii care nu ma privesc.
E o normalitate "barfa" cand vine vorba de grupuri in care oamenii se cunosc intre ei. Adica in clasa, sau la locul de munca, e normal sa se afle anumite detalii despre fiecare in parte.
Dar adevaratele barfitoare deranjante sunt femeile care nu au prea multa minte si ocupatie, si judeca pe toata lumea, incepand de la haine, si se susotesc ca niste proaste ce sunt. Chestiile alea sunt scarboase (cand spun chestii, ma refer la barfitoare).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar începi? rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Existenta mea este sensul existentei tale

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Păi nu eşti tu Universul meu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur ca da

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti ca un pulsar care transmite semnale prin univers despre mine http://minunileuniversului.blogspot.com/2014/05/pulsarii-si-quasarii.html

| Andrei0G a răspuns (pentru anonim_4396):

Și când faceți nunta? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Andrei0G):

Bună întrebare.
Ray, ia zi, când mă iei de nevastă? Că deja ne vede lumea şi pune întrebări. rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai sa vad ce hotaresc si altele din haremul meu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eh,acum tebuie să renunţi la haremul ăla al tău.
Eu te vreau doar pentru mine. love struck

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact asta mi-a mai scris o fata, nu inteleg de ce aveti indivia asta pe alte fete

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ţie ţi-ar plăcea să mă împarţi cu altul/alţii?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici lui Solomon nu i-a placut asa ceva,dar avea haremul lui, desigur ca nu, nici invers, daca ai fii fata serioasa, sincera, cuminte as sta doar cu tine

| Andrei0G a răspuns (pentru RAY):

Te apreciază fetele fără să aibă eventual o imagine cu tine man, nice viață! laughing ni ce viață faină ai! rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Andrei0G):

Nu sunt superficiale mai

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Tu nu eşti Solomon, dragul meu.winking

| anonim_4396 explică (pentru Andrei0G):

Este Ray.Cum ai putea să nu-l iubeşti? love struck

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu sunt evreu, din pacate

| Andrei0G a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing o fi având și dușmani săracu' dar pare a fi tipul de persoană de care nu ai vrea să scapi, dar sigur scapă ea de tine rolling on the floor

| Maia55 a răspuns:

Toți bârfim fie ca recunoaștem sau nu. Trebuie sa avem o limita, de obicei tind sa bârfesc persoanele pe care nu prea le agreez. În rest, nu ma interesează viata altora.

| Andrei0G a răspuns:

N-am cu cine/pe cine să bârfesc în general