| StrongHeart a întrebat:

Ce sunt gandurile? De unde vin? Cum identificam care sunt gandurile noastre si care nu?

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sugerez sa citesti Eckhart Tolle - "Puterea Prezentului", o sa iti raspunda la toate aceste intrebari, inclusiv la altele happy

Si cum zice la inceput... s-ar putea sa o mai citesti, iar si iar.

(Sigur se gaseste si in.pdf pe internet)

Seara frumoasa sa ai happy

| StrongHeart explică (pentru DoarBogdan):

O aveam pe undeva, stiu sigur ca am citit din ea intr-un timp, o sa o caut.Multumesc de recomandare.

| DoarBogdan a răspuns (pentru StrongHeart):

Cu placere. Astept sa imi spui o parere happy

| Celcestietot a răspuns:

Se simt si trebuie sa fii suficient de evoluat ca sa iti dai seama.

| raMLesS a răspuns:

Gandurile sunt niste semnale electrice care vin si se intampla numai in creier. Tot ce gandesti si ce se petrece in interiorul creierului, iti apartine,

| oglindasultanului a răspuns:

Brahman, field of consciousness. cauta tu si citeste ce vrei.

| DonEduardo a răspuns:

Un gand e orice e in capul tau.

| StrongHeart explică (pentru DonEduardo):

Asta ar insemna un gand sa fie un vis sau un gand sa fie o amintire.Nu are sens.

| raMLesS a răspuns (pentru StrongHeart):

Un gand e si o amintire, si un vis, si un gand laughing Are sens.
Acestea apar ca rezultat al procesului de gandire.

| DonEduardo a răspuns (pentru StrongHeart):

Ba da, visele si amintirile sunt ganduri.

| StrongHeart explică (pentru DonEduardo):

Sunt proiectii ale unor ganduri vrei sa zici?