| T0T a întrebat:

Cum a fost prima voastra zi de liceu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

plictisitoare, discursuri care nu se mai terminau laughing

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Leao!
Păi eu sincer nu prea am ascultat mult anumtie discursuri în afară de cele ale dirigii dar multe lucruri erau folositoare din ce ne spunea. Adică în fine la noi a fost o situație mai complicată și a făcut asta să trăim o experiență interesantă ca să zic așa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

important e că a trecut. măi, să știi că nu-s rea laughing

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce e așa important că a trecut?
Ba ești.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

că ne plictiseam straight face
nu recunosc nimic.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Nici nu trebuie să recunoști evidențele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

m-am supărat rău, pa crying

| T0T explică (pentru anonim_4396):

De ce? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

degeaba laughing

| T0T explică (pentru anonim_4396):

laughing Ok reao...Păi ca să îți treacă îți spun că ești în același timp și foarte bunăă...

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

ce vrăjeală pe tine.
hai dă o pupă și te iertbatting eyelashes

| T0T explică (pentru anonim_4396):

De care pupă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

de care ai laughing

| T0T explică (pentru anonim_4396):

kiss

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

nu mă așteptam laughing
mersi kiss

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Nici eu laughing
Cu plăăcere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

nu prea le ai cu afecțiunea, așa-i?

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Într-un fel...

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

am observat din majoritatea răspunsurilor tale că ești puțin mai rece.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

O sobă nu arde fără lemne.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

o să ai parte și de lemnele alea.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

De unde știi? Ești rudă cu mama omida? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

nu, sunt pădurar. ți le aduc eu rolling on the floor
să vezi ce te dezgheț.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Ok laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

dai una, primești 3.
ești nebun laughing

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Poate sunt...

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

bun așa.

49 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Emotionanta. Foarte frumoasa

| T0T explică (pentru R0R0):

Poți să o descrii dacă ai chef? Adică să zici ce s-a întâmplat.

| KamaSutra a răspuns:

Ca toate celelalte

| OoBunnyoO a răspuns:

Din pacate, nici nu imi mai amintesc foarte bine. laughing
Stiu ca m-am intalnit cu o colega si aveam un buchet de flori si florile mi-au fost strivite, pentru ca inca nu stiam de aglomeratia din metrou de la 8 dimineata. Apoi stiu ca am stat in curtea liceului si l-am ascultat pe director facand un discurs interminabil. Apoi am descoperit ca eram vecina cu una dintre colege, am mers in clasa am cunoscut-o pe diriga si a fost singura zi in care s-a comportat ca un om normal la cap. Am stat in prima banca si am facut cunostiinta cu fetele care aveau sa imi devina cele mai bune prietene pe parcursul liceului si dupa. laughing Desi in prima zi nu am realizat asta, pentru ca in primul am tot pendulat de la un grup la altul. laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Se intampla acum 10 ani, de unde sa mai stiu.

| T0T explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Așa ceva nu se uită prea ușor... Poate să treacă și 20.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru T0T):

Cand o sa te izbesti de adevaratele probleme ale vietii si vei intra in monotonia zilnica, vei fi cu creierii zdrente si cu xanaxu-n nas ai sa fii norocoasa daca-ti amintesti ce liceu ai facut.

| T0T explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

În cazul meu nu cred că voi uita orice ar fi anumite lucruri.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru T0T):

Asta pentru ca viata ta se rezuma la cativa ani de zile.

| T0T explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu-s chiar câțiva dar în cazul părinților mei ei mi-au povestit destul de clar multe lucruri legate de anumtie momente și chiar m-am mirat cât de bine le-au reținut. Nu toți suntem la fel.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru T0T):

Parintii tai au crescut pe vremea comunismului cand nu exista nesiguranta zilei de maine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, prima mea zi de liceu, nu a fost "cine stie ce". Parca ar fi fost prima zi de clasa intai, si nu exagerez, dar asta nu a fost in Romania. In Romania scoala este mult mai distractiva decat in alte tari, e mult mai frumos, e mai usor, e mult mai bine. Mi-as fi dorit sa fac liceul in Romania, dar na... Nu a fost alegerea mea. happy

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Mai ușor? laughing Cred că glumești...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu glumesc, bine eu m-am referit si la dificultatea de a invata intr-o alta limba, dar in general e Nu usor, dar mai usor in comparatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urata si aia, eram cam subnutrit, cadeau toate de pe mine, imi iesea camasa din pantaloni. Si mai urata ca prima zi de facultate.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Ghinionistule laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oribila dar nu mai oribila ca zilele ce au urmat.

| Mihaelagirl a răspuns:

Foarte draguta si amuzanta

| Biițăăă a răspuns:

Eșec.

| T0T explică (pentru Biițăăă):

De ce? Povestește, m-ai făcut curioss...

| Biițăăă a răspuns (pentru T0T):

Păi, nu știam pe nimeni și cum sunt și o fire timidă mi-a fost greu sa vorbesc cu cineva. laughing

| T0T explică (pentru Biițăăă):

Și eu sunt timid dar pentru mine a fost destul de interesant și frumos. Mai încolo avea să nu îmi mai placă dar au fost momente care mi-au rămas în minte.

| mili25 a răspuns:

Ciudata