| SG1995 a întrebat:

Cum caracterizați un afemeiat?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Un afemeiat este un barbat care are relatii frecvente cu femei, relatii complete dar temporare, si este mereu dispus la astfel de relatii. A nu se confunda cu un barbat cu trasaturi, stil si maniere feminine; acesta este efeminat.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un mascul care iti accepta natura monogama si nu crede in porcari monogame,nu sunt de acord sa curtezi alte fete cand esti intr o relatie,si sa ai aventuri diverse cu femei, in ziua de azi nu prea ai in cine sa ai incredere, asta e adevarul, rar fete sincere, serioase

| Lioana a răspuns:

Afemeiatul e acel barbat care curteaza majoritatea femeilor. E un vanator continuu. Nu poate mentine relatii serioase prea mult timp pentru ca femeile nu prea stau cu genul acesta de barbati si pentru ca si el se plictiseste repede.

| Hammurabi a răspuns (pentru Lioana):

Sau poate are deja o relație stabilă, poate chiar e însurat, dar el "vânează" în continuare.
Ce, n-ai mai văzut bărbați însurați, afemeiați? laughing))

| Lioana a răspuns (pentru Hammurabi):

Daca exista ma indoiesc ca casnicia lor merge bine. Poate si sotia il inseala, sau doar ii foloseste banii.

| Hammurabi a răspuns (pentru Lioana):

Crede-mă că acest "merge bine" îl găsești la maxim 20% din căsnicii. Restul, majoritatea, acceptă situația așa cum e. Din cauza copiilor, din cauza fricii de a o lua de la capăt, din cauza oboselii psihice, etc.
De afară nu se vede. Îar când aflii câte ceva, nu-ți vine a crede.

| Lioana a răspuns (pentru Hammurabi):

Probabil ai dreptate. Dar eu in mod sigur nu as vrea sa fiu cu un afemeiat.