| anonim_4396 a întrebat:

Cum să fac să mă enervez mai tare? Adică dacă mă înjură unu eu nu reacţionez, înainte mai mă enervam puţin dar acum nu, nu simt nevoia să-l lovesc, deşi cu vorba bună nu rezolv nimic, please cum să mă enervez mai tare?

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Ciudata intrebare thinking

Eu iti spun ca intrebarea ta nu are sens, nu este in beneficiul tau.
In primul rand, iti afecteaza sanatatea si nu-ti face bine sa te enervezi.
Si in al doilea, cel mai destept cedeaza si indiferenta doare cel mai tare.
Deci sfatul meu este sa ignori si sa-ti vezi de viata ta.

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu nu pot să îți spun cum să te enervezi mai tare deoarece știu că cel ma bine este să fii mereu calm. Alții încearcă în situațiile critice să se calmeze și tu vrei să fie mai rău? Dacă tu crezi că violența verbală și fizică e calea, nu crezi bine.

| raMLesS a răspuns (pentru T0T):

Nu verbală, dacă-mi place de o fată, oricât m-ar enerva nu o lovesc orice ar fi, doar un nătărău de copil dacă mă injura, vreau să învăţ să mă enervez că atunci lovesc fără ştire şi lovesc mult mai tare ca, când sunt calm. Când sunt calm parcă mi-e milă să dau in el şi il las să dea, intelegi?

| T0T a răspuns (pentru raMLesS):

Aham. Păi dacă tipul e prost rău de tot te enervezi involuntar, numai când te gândești cât e de prost și totuși are tupeu.

| raMLesS a răspuns (pentru T0T):

Băi termină, nu vreau să mă moleşesc de tot, eu am pus o întrebare respect-o.

| Crainstorm20 a răspuns:

Am eu cateva solutii:
-Ii vorbesti pasnic si poate intelege.
-Cumperi sprei cu piper, iar daca da in tine si-l folosesti se numeste autoaparare(sau daca se apropie si te ameninta ai voie)
-Il lovesti unde il doare cel mai tare.
-Cumperi manusi si le pui metal/nisip parca costa bani.Astfel vei aplica loviturii mult mai puternice.
-Pui pe altcineva sa-l bata/ameninte daca e il sperie cu briceag ceva.
-Invata judo(nu e pentru al bate ci al tine jos)
de nu invata ceva miscari de lupta(astfel
vei invata unde sa lovesti)
-Da-i cu nisip in ochi si i-al la bataie.
-Invata cum sa lovesti cu pumnul + antrenament(box inveti sa dai puternic si rapid)
-Cumpara pistol cu bile din plastic
Daca e il nimeresti (ai grija la ochii)

Funda?

| raMLesS a răspuns (pentru Crainstorm20):

Bă voi sunteţi cu capu? Tu ai văzut ce-am întrebat mai sus? Cum să fac să mă enervez mai tare, de bătut îl bat de-l calc in picioare eu nu ştiu cum să mă enervez asta-i problema.

| Crainstorm20 a răspuns (pentru raMLesS):

Da-mi funda >sad di-am dat variante.
Mai bine raspundeam la un alt utilizator sad

| raMLesS a răspuns (pentru Crainstorm20):

Funda înseamnă 100 de puncte, numai cerşii mă.

| Crainstorm20 a răspuns (pentru raMLesS):

NU trebuia sa-ti raspund :I mi-ai irosit timpul si mai ales ca ti-am dat raspunsul aproximativ perfect! Data viitoare cand pui o intrebare fii mai precis! Cum a spus KamaSutra, ca sa stim ce raspuns iti trebuie!
:I

| raMLesS a răspuns (pentru Crainstorm20):

Ce este o fundă pentru tine? Am văzut că la fiecare răspuns spui "Fundă?" "Fundă?" " Fundă?" eşti obsedat, dacă vrei ca cineva să-ţi dea funda mai bine numai spune "Fundă?" funda inseamna 100 de puncte, dacă vrei să câştigi puncte răspunde la întrebările oracol şi la fiecare răspuns "Da" " Nu" primeşti câte 20 puncte, la 5 întrebări faci 100 de puncte la fel câte puncte are o fundă, răspunde la 500 şi câştigi 10.000 =).
Ce timp ţi-ai irosit? Nu-i vina mea că eşti frustrat şi te izolezi în casă doar pentru o simplă fundă, eu am pus o întrebare, răspunzând îţi asumi riscul de a nu primi fundă deci dacă vrei să răspunzi bine dacă nu răspunde la alta, nu te-am obligat să răspunzi.
Când spui un răspunzi îţi asumi un risc minim ca şi atunci când îţi faci prietenă, te duci spre o fată şi o ceri drept iubită cu scopul de a o şi pierde, mă rog.
Pa, Pa.

| L1feDRAIN a răspuns:

De ce ai nevoie de asta? Sa iti ara-ti incultura? Ignora-l pe taranul ala care te tot injura.

| Crainstorm20 a răspuns (pentru raMLesS):

Dau raspunsuri f. bune in general si nu-mi place sa ajut degeaba.