| StelutaDintreNori a întrebat:

Cum stiu cand rasare si cand apune soarele?

15 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Http://www.wikitools.ro/? action=astr

| criss:) a răspuns:

Doar stiam cand apune... mi se pare ca doua degete sau un deget pe orizontala inseamna ca mai este jumatate de ora pana cand soarele apune, de la ultimate survival de pe national geographic stiulaughing
cand rasare probabil te iei dupa ora...alta metoda nu stiu; totusi sper sa iti fie de foloswinking

crissuhappy

| sorin a răspuns:

Cand rasare: Rasarit
Cand apune:Apus

| Kanghu a răspuns:

Mah ea vrea sa afle cand apare soarele nu din ce punct cardinal apare. Soarele rasare si apune la o anumita ora. Urmareste actiunile astea le ti minte si vei sti la ce ora rasare si apune soarele.

Răspuns utilizator avertizat
| ΔH a răspuns:

Te uiti la ceas

| ΔH a răspuns:

Vlade, tu intrii pe site, sa ajuti lumea, sau sa primesti fundite?

| adydassler a răspuns:

Poti intra pe siteu www.vremea.kappa.ro iar acolo iti alegi orsu si iti spune cand apune si cand rasare

| uite aici a răspuns:

Pui ceasul sa sune la 5 AM si stai afara (sau te uiti p geam) sa vezi cand rasare, te uiti la mobil sa vezi cat e ceasul si afli. Cu apusul e mai simplu, cand observi ca se insereaza iesi afara, tot cu mobilul si te uiti la soare...pana nu-l mai vezi. Cand nu-l mai vezi notezi pe o hartie cat este ceasul. Astfel stii cand rasare si cand apune soarele.

Eu citesc in ziar ora la care rasare si apune soarele.
Tu poti urma oricare din cele 2 exemple.

| Alrawan a răspuns:

Este o aplicaţie pentru asta. '' Is it dark? ''. E pentru Apple thinking nu ştiu dacă e şi pentru android big grin Îţi spune dacă e întuneric sau nu afară, şi ora când apune soarele + ora când răsare. ( + data în care te afli şi ora. Şi îţi dă şi punctele cardinale, longitudine şi latitudine. )

| lifeistough a răspuns:

Cand rasare te uiti spre est si cand apune spre vest!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.astro-urseanu.ro/rasarit_soare_blank.html
Intri la aceasta adresa, bagi coordonatele orasului si iti arata in fiecare zi durata zilei si a noptii, precum si ora de rasarit si apus.

Alte răspunsuri