| anonim_4396 a întrebat:

Cum vedeti voi copii de 10-14 ani in viitor, sa zicem peste 15 20 de ani?

O mica paranteza inainte, nu am pus intrebarea asta gen " hai sa facem misto de ei ca vezi domne noi suntem perfectiunea in persoana " dar chiar sunt curios de imaginatia voastra.

La ce ma refer. CUm puteti vedea pe aici zilnic, fete care deja de la 12 ani le doare de marimea sanilor sau a fundului, fac pe depresele ca altele au avut deja 15 " iubiti" si ele saracele au avut doar 5 sau 6. Stau si mor de foame ca sa "arate bine" ca de nu, vezi domne nu se uita nici un baiat la ele. Baietii deja la 14 ani intreaba daca o au destul de mare in pantaloni si vor sa faca sala si baga in ei toate cacaturile ca deh, de ce sa munceasca 2 ani cand poti face in 5 luni muschii lui Velea.

Nu stiu voi dar eu cand aveam 13 ani ultimul meu gand era marimea penisului meu sau de iubita. Si sa fiu sincer in clasele 1-7 Romania, nu stiu daca erau 4 "cupluri" in intreaga scoala. In a 8 in Italia nu am vazut nici macar 1 cuplu dar in liceu era unde vedeai cu ochii desigur laughing.

Credeti ca se poate mai aiurea de atat? Ce? Droguri? Credeti ca peste 20 de ani sa zicem, vor devenii si mai cautate drogurile?

48 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Drogurile nu, dar realitatea virtuala va face victime. La propriu.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

In ce sens?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

In sensul next-gen net/games addiction - realitate virtuala cu conexiune directa la creier pentru "lumea civilizata", probabil vreun surogat pentru amariti. Uita-te ce nebunie e cu jocurile online prin Asia mai ales, cu desteptfoanele peste tot... du chestia asta 2 trepte de gravitate mai incolo.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Am prieteni mai mari care deja au copii si sunt putin socat de cat de mult stau cu ochii in telefon, un prieten si-a descarcat "Talking Tom" si copilul lui de doi ani e super incantat de aceasta aplicatie, cred ca pe la 4-5 ani deja va avea primul lui telefon si asta se intampla in viitorul apropiat.
in 20 de ani vom fi cu adevarat sclavii ecranelor si de aceea imi imaginez cam toti copiii purtand ochelari...
chestiile astea ce tin de propriul corp cred ca au existat din totdeauna, unii se dezvolta mai repede decat altii si vor sa afle ce se intampla cu corpul lor.
imi e teama pentru cei care se apuca de fumat, varsta medie va scadea tot mai mult...
in prezent drogurile si prin liceu sunt un subiect taboo, cred ca se va ajunge sa se auda la stiri de vreo 5-6 ori pe an despre droguri in scolile generale

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Conteaza si ce parinti au acei copii. Daca ar primi o educatie buna si mai ales nu cu palma, daca ar invata sa se bucure si de natura nu doar de tehnologie, daca li s-ar permite sa exploreze fara sa isi puna viata in pericol, atunci ar fi sperante pentru umanitate. Mi se pare o ipocrizie sa ne dam rotunzi. Fiecare generatie are bubele ei. Aici e vorba pana la urma de mediul social si factori de acest gen. Copilul in primii ani de viata prinde unele idei si obiceiuri care cu greu mai sunt scoase. Eu nu cred ca peste 30 de ani copiii vor fi toti niste drogati sau obsedati de problema sexualitatii. Sunt anumite discutii care trebuie sa existe in familie. Unui copil trebuie sa i se explice ce inseamna drogurile, sexualitatea, sa stie ca poate vorbi deschis cu parintii. Altfel, vor aparea numai secrete si va fi influentat de oricine, va cadea prada tentatiilor.
Asta e parerea mea.

| RAY a răspuns:

Am o plantatie de dragouri vreau sa ma imbogatesc pe suferinta altora, ce imi pasa ca uni vor muri eu voi trai bine mersi, tineri din ziua de azi sunt speranta mea ma rog zi de zi ca tot mai multi sa se apuce de drogurii

| zurick a răspuns:

Mi-e frică să mă gândesc ce o să se întâmple peste 10-15 ani.

Endo, ai auzit de Vaslui?
Unul din cele mai mediatizate județe din România.
Peste tot unde merg aud numai glume despre violatorii, drogați și bețivi.

În orașul meu există o zonă a drogaților.Majoritatea dintre ei se aruncă de pe blocul turn.

De abia aștept să plec din România când voi crește și să lucrez în domeniul astronomiei, dar asta nu se va întâmpla.

Nimeni nu vrea un iphone pentru calitățile dispozitivului ci doar pentru a se da mari.
''Uitați mi-am luat iphone''(din banii părinților)

''N-ai iubit ești un nimeni''
Pe bune, dacă în 15 ani am simțit nevoia de a mă lăuda cu ''noua achiziție'', pe care nici n-am avut-o.

| Suck a răspuns:

Eu singer cred ca durata medie de viata o sa scada considerabil... undeva pe la 40 de ani, avand in vedere ca mancarea din ziua de azi e plina de E-uri, se apuca de fumat inca din generala, alcool, droguri... cu astea nu poti trai mult, poate am spus mult 40 de ani. Nu va mai exista intelegere intee copii si parinti, nu o sa mai fie liniste si iubire in familii, mai multe crime, furturi, multe boli rare si incurabile, dezastru, si sunt o fire optimista.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Sunt curios daca erai pesimist ce ziceam daca asa esti tu optimist laughing

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer si eu ma intreb cum o sa fie copii peste doua decenii... tu ce parere ai?

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Deja e la moda bautul si dorgurile ca na, asta se consuma la petreceri. cred ca va fi la fel doar ca mult mai rau. penibili de 14 ani care beau de rup crezand ca sunt mai "cool" si sunt viitori "barbati" de maine care isi vor bate copii si nevestele. cat despre fete chiar nu stiu ce sa zic. vor renunta din ce in ce mai multe la scoala ca na " este grele" sa inveti mai ales daca arati bine si poti sa stai pe banii la toti prostii care roiesc in jurul lor

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar crezi ca mai exista vreo sansa ca sa se imbunatateasca aceasta situatie mizerabila?

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Nu, din simplul motiv ca prostii influenteaza chiar si pe astia de treaba sau inteligenti. ai vazut tu pe unu sa se dea mare ca a citit toata vara 5 carti? nu. se da mare ala sau aia care spune ca s-a culcat cu 5 baieti / fete laughing.

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca aceasta lume virtuala e la fel de periculoasa ca cea reala.

| syd a răspuns:

Va fi bine. Ei ne vor plati pensiile.

| anonim_4396 explică (pentru syd):

Nu fii asa sigur laughing

| Cristea202 a răspuns (pentru syd):

Hahah ce gluma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ps. ca sa se intelega bine. cum vor fii copii peste 2 decenii nu cum vor fii copii din ziua de azi la 30 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nici nu vreau să mă gândesc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu are legatura cu intrebarea mea, dar sunt curios, ce inaltime ai?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

1.60 laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hmm, puteam sa jur ca ai 1.50 laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, peste 5 ani, când o sa termin si eu facultatea o sa fiu, cu siguranta, mai matura, dar tot acelasi caracter o sa-l am. Nu m-as lasa vreodată prada drogurilor sau a "haimanarelii". Meseria care mi-o doresc implica totusi împotrivirea acestor manifestari ale adolescentilor (depinde de caz).
Peste ani, daca nu o sa ne distrugem singuri, probabil se va reduce termenul vietii din cauza alimentatiei nesanatoase, a drogurilor, a tigarilor si a consumului excesiv de alcool. Scolile se vor transforma in cluburi de noapte, fetele ducandu-se in fuste de doua degete si sutienul la vedere, cu 3 tone de machiaj pe fata si cu parul prins intr-un coc ciufulit arătând ca niste cotofene sau paiate, iar baietii cu tricoul rupt pe jumătate, parul de-un metru pe picioare, decolteu si lant la gat, iar in toalete se va practica prostitutia, asta daca nu se impune legea uciderii acestor creaturi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doamne fereste rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Orice e posibil. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adevarate. si mereu se poate mai rau

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si oamenii care gândesc vor deveni o prada in fata lor. Ca na, nu-ai 15 iubiti la 13 ani esti proasta, handicapata, anorexica, schizofrenica, si ti se va spune ca "mori virgina". De ce spun asta? Ca asta am auzit de la niste panarame cu acte in regula. Din păcate, sau fericire, ele mor de prea mult. Asa e când gandesti cu *****

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum o dai bine nu e. daca ai avut 15, pai esti tarfa sau curvar daca nu esti prost/a.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Normal, ca fete cuminti nu le poti numi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dezbracati toti pe strada.
Probabil ca am sa stau cu pastile pentru voma si ochelari de soare la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pun pariu ca numarul cazurilor de suicid va fi in crestere din cauza dependentei de internet (facebook). Por.nografia va fi mult mai accesibila si vor deveni toti niste obsedati sexual, incepand de la varste foarte fragede. S-ar putea sa se legalizeze si drogurile cum spui tu deoarece majoritatea conduce (toti vor droguri pentru ca ''e cool'') si, mai ales, pentru ca trebuie sa urmam modelul tarilor europene ''civilizate'' precum Olanda, unde consumul de droguri este legal. Natalitatea va fi in scadere deoarece copiii de acum nu vor fi suficient de responsabili pentru a creste un copil. Vor fi mult mai multe persoane LGBT. Practic, generatia asta se indreapta catre haos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va fi o generatie si mai plina de deprimati si defecti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar mor cainii de drum lung si "mintile luminate" de pe aici de grija tineretului...

Vor fi bine-mersi. Au crescut generatii de oameni in timpul foametei, al razboaielor sau al epidemiilor si tot au reusit sa se dezvolte si sa evolueze. Iar voi va faceti griji ca abia acum va intampina umanitatea probleme, cand progresul este atat de usor de abordat?

Nu ai vrut tu sa faci misto de ei dar tot ai facut pana la urma, cu toata paranteza ta. Si tu si restul de pe aici care va ingurgitati unii altora rahatul mai ceva ca in Human Centipede. Lumea evolueaza si voi sunteti atat de limitati incat nu puteti intelege asta. Orice generatie se crede mai desteapta ca cea care urmeaza pentru ca apoi sa se demonstreze ca lucrurile stau exact invers. Iar asta se intampla dintotdeauna. Sunteti ca o gasca de batrani tristi care refuleaza frustrari la o cinzeaca. Ce e si mai trist ca e ca unii dintre voi aveti in jur de 20 de ani dar vorbiti de parca v-ati afla pe aici de secole si ati fi inteles demult cum functioneaza lumea din jurul vostru, asta in timp ce inca intampinati probleme in a stapani tehnica de sters la fund.

Monotonilor, gasiti ceva interesant de facut si nu va mai plangeti atat in legatura cu astia mici. Da, sunt retarzi, dar cu totii am parut retarzi la randul nostru pentru celelalte generatii si cu totii am razbit si le-am dat peste nas.

Ca fapt divers, lucrurile despre care vorbiti voi s-au intamplat dintotdeauna. Doar ca acum exista internet si oamenii au posibilitatea de a-si impartasi problemele cu usurinta, sub anonimat. Nu au crescut probleme copiilor si nici nu s-au schimbat atat de mult, singura diferenta e mediul in care se intampla toate aceste lucruri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai 14 ani de te-ai simtit atat de "victimizat"? ca nu ma prind de unde atata "ura".

ps. vad ca zici ceva ggen " mai daca dracu ca va credeti despteti dar sunteti mai prosti ca astia de 14 ani", si ma intreb de ce ai zice asta. cand aveam eu 14 ani abia auzeai de avort sau mai stiu eu ce, in ziua de azi e ceva la ordinea zilei sa se faca sex la 14 ani si la 15 ani deja nu stiu cate avorteaza si restul. daca aici crezi ca e vorba de intelepciune, ma depaseste

"Ce e si mai trist ca e ca unii dintre voi aveti in jur de 20 de ani dar vorbiti de parca v-ati afla pe aici de secole si ati fi inteles demult cum functioneaza lumea din jurul vostru, asta in timp ce inca intampinati probleme in a stapani tehnica de sters la fund. " m-ai dat dracu rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca tu nu reusesti sa vezi padurea din cauza copacilor. Nu reusesti sa intelegi mesajul si reusesti sa intelegi doar patosul din spatele acestuia. Nereusind sa intelegi mesajul, oferi propria interpretare patosului si scoti din burta o teorie falsa, pe gustul tau. Cam la fel cum faci si in privinta astora mici. Judeci aflat in imposibilitatea de a intelege, prin urmare, judeci gresit.

Serios? Cam cate fete de 15 ani cunosti personal care au facut avort? Pentru ca, daca atunci cand spui ca avortul la 15 ani e la ordinea zilei te referi la TPU, tin sa te anunt ca nu prea exista TPU cand aveai tu 14 ani, prin urmare nu aveai de unde sa stii cate fete fac avort la 15 ani. Din nou compari mere cu pere fara ca macar sa-ti dai seama. Ti-am spus ca difera mediul, de aceea avem impresia ca lucrurile se intampla mult mai des ca inainte, acum orice basina e mediatizata si mai exista si mediul virtual in care fiecare isi poate spune povestea, dar ti-a scapat treaba asta fiind prea preocupat de "ura" mea. Iar eu la 14 ani mai auzeam de fete care au facut avort si sunt destul de sigur ca eu sunt mai "batran" decat tine. Acum, noi am crescut si in medii diferite, tu ai fost crescut sub fusta mamei iar acolo nu prea se intamplau multe lucruri.

Si nu spun ca lucrurile astea nu se intampla mai des ca inainte, doar ca nu e o diferenta atat de mare pe cat se crede, inainte era si mult mai greu de facut un sondaj cu privire la asta, lucrurile nu se intamplau chiar la vedere. Ar mai trebui luat in calcul si faptul ca generatia asta e fortata sa se maturizeze mai repede, factorii fiind de toate felurile. Civilizatia isi creste ritmul de dezvoltare cu fiecare generatie iar astia mici trebuie sa tina pasul, indiferent daca vor sau nu. Si sa nu uitam alimentatia, copiii de pe vremea mea nu aratau cum arata copiii din ziua de azi. Cand aveam eu 14 ani nu erai sigur cine e baietel si cine e fetita, cred ca suntem de acord ca acum nu mai exista indoieli, tinerii de 14 ani arata cum aratau cei de 18 cu ceva timp in urma asa ca e normal sa-si inceapa si viata sexuala mai devreme, din moment ce fizic se dezvolta mai repede. Iar presiunea societatii si a aparentelor apasa pe umerii lor mai mult decat pe oricare alta generatie dinaintea lor, mass media ii otraveste si indoctrineaza zi de zi cu mesaje subliminale despre cum trebuie sa arate, ce trebuie sa faca pentru a avea succes, ce trebuie sa simta, ce asteptari sa aiba de la viata. E usor sa-i judeci si sa spui ca sunt de rahat dar nimeni nu realizeaza ca fiecare generatie e educata de generatia precedenta. Ei platesc pentru greselile celor dinaitea lor si se pare ca nimeni nu reuseste sa inteleaga asta. Nu pe copii trebuie sa-i blamam pentru cum se dezvolta ci pe cei care au creat mediul in care ei se dezvolta, ce zici de asta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Acum, noi am crescut si in medii diferite, tu ai fost crescut sub fusta mamei iar acolo nu prea se intamplau multe lucruri. " laughing nu cred ca eu ca stii tu ce s-a intamplat cat eram eu la mama. ce am trecut eu prin primii 14 ani din viata nu doresc nici oamenilor ca Hitler. plus ca la 16 ani am plecat de acasa, asa ca nu prea merge faza cu "baiatul mamei". revenind la important

"Nu pe copii trebuie sa-i blamam pentru cum se dezvolta ci pe cei care au creat mediul in care ei se dezvolta, ce zici de asta?" ai dreptate cam 75%. de ce zic doar atat. Mai conteaza si mintea copiilor nu numai ce lasa parintii. Am vazut mai sus ca pomeneai ceva de "presiunea " ce o au copii. Gen ce zic altii si numai stiu eu ce, daca nu faci sex de la 14 ani esti ratat, daca faci esti iar ratat. ASta arata doar cat de fragizi sunt ei de fapt ca ii doare mereu de ce zic altii. Azi e la moda sa dai 3 beri pe nas de la 17 18 ani ca aia inseamna sa fii "cool" si sa stii fiecare club din tara. Dar incompetentii nu stiu ce inseamna pe viitor asta ( nu zic ca nu ar trebui nimeni sa bea sau sa se distreze ). Uite chestie, in liceu am avut multi colegi romani, majoritatea din ei au fost ca mine. Cu tata betiv in familie, ori crescuti doar de mama. De unde a plecat asta? Nu din tinerete, de acum cand se cred mari "cool" si vai domne macho? Desigur. azi o bere, maine iar, la prima problema iar o bere si uite asa se ajuge ca se duce beat acasa si isi bate sotia si copilul ca asa ii se scoala lui. Cat despre cluburi. mama verisoarei mele are 45 de ani, dar o data nu a intrebat-o in viata ei daca ii este foame, dar cand iese seara in club o intreaba daca ii sta bine rochia. Am mai intalnit cateva povesti de genul. nici pe departe la fel de multe ca soti betivi dar cateva da. Crezi ca nu asta e viitorul copiilor astora de 14 ani? Sa fim seriosi. In ziua de azi sunt 2 milioane de copii numai in Londra ( sau UK, numai stiu sigur) care nu au tati. Desigur ca nu toti sunt nenorociti, mai depinde si de mama cum e, dar asta e situatia. Dracu stie cum mai e in Romania, Italia etc. Eu vad cum sunt astia din ziua de azi, si parca vad aceeasi poveste ca se repeta mereu, de aia mi se pare ca va fi mai rau in viitor. Acum e la moda sa bei si sa petreci si sa fumezi de mic ca de nu esti "ratat". doar de asta vad mai greu viitorul.

"ce zici de asta? " gresesc oare?

pe de alta parte ai mai zis un adevar mare. oricum ar fi oamenii rai buni, prosti inteligenti mereu vor supravietui.

| doreal a răspuns:

Atata timp cat la televizor se sponsorizeaza ra-ha-turi nu te poti astepta ca noi sa fim mai de calitate. Chiar nu poti. Atata timp cat la scoala nu esti apreciat daca nu ai iphone si haine de firme, atunci nu te poti astepta ca noi sa mai mergem spre o directie buna. Atata timp cat tu trebuie sa iei ore de la profesorul tau de clasa doar pentru a lua nota mai mare si pentru a fi si tu tratat in mod egal cu ceilalti care deja iau, nu cred ca mai putem fi noi adolescentii normali. Atata timp cat adolescentii linistiti sunt facuti pampalai si sunt descurajati, iar adolescentii cu purtare de 2 lei sunt incurajati, iarasi nu te poti astepta la nimic pe placul tau. Atata timp cat voi ca adulti nu luati niste masuri, pai va cam puteti baga comentariile pe gat. Cand veti intelege ca nu vorbele conteaza, ci faptele? Parintii de ce nu iau masuri? Profesorii de ce nu iau masuri? In loc sa stati si sa comentati, ati putea sa faceti ceva. Oricat de mult ati scrie voi pe internet, pe noi adolescentii tot undeva o sa ne doara. Asta e adevarul. Stii cate materii inutile avem noi la scoala? La ora de religie ascultam manele, la ora de dirigentie plecam acasa, la ora de desen dormim, si eventual la muzica ne apuca rasul de vocea colegului care e ingrozitoare. La fel de bine am putea avea ora de educatie sexuala, care e importanta, dar lasa. E mai importanta ora de religie. Invatam versuri de la manele si avem $valoare$. Realitatea e foarte diferita de TPU, din pacate.
Si raspunsurile de jos mi se par unele foarte retardate. Unii judeca fara rost, altii nu se uita la ei deloc, unii mai au ceva argumente potrivite, si unii parca sunt de pe alta planeta. Misto.

| anonim_4396 explică (pentru doreal):

Parintii sunt prea ocupati sa munceasca ca niste sclavi sa le mai pese ce se intampla la scoala. crezand ca ii trimite la ceva bun iti dai seama ca nu multi se intereseaza ce se intampla pe acolo. plus ca toata chestia care ai ziso mai sus depinde de prostii de care e condusa tara. de aia se si invata mult si prost

| piticelm a răspuns:

Situatia se inrautateste pe zi ce trece.De multe ori e vina parintilor, pentru ca nu le aplica bataia la momentul potrivit, ci cand vin deja gravide, iar atunci nu foarte tare, ca sa nu sufere vreun avort spontan.Pe de alta parte este si vina copiilor, de fapt, ei asa sunt crescuti..in masa si toti fac la fel. Daca acum 15 ani popular era sa ne rupem picioarele jucand sotron, sau genunchii cu mingia, acum e popular sa se dezbrace pe facebook si sa se imbete pana ajung la spital in coma de gradul 3.Despre droguri, ce sa zic, aici e vina celor care stau cu fundurile in fotolii si se bat de muste, pentru ca nu aplica legi drastice.Si sincer..pana la urma,e vina oamenilor,ei isi aleg drumul, nimeni nu ii impinge sa se drogheze, sa se imbete si alte idiotenii, fiecare face ce vrea, dar din pacate multi sunt slabi de ingeri si sunt o prada usoara.

| anonim_4396 explică (pentru piticelm):

Bine zis

| piticelm a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar care crezi ca e motivul pentru care ei ajung asa?

| anonim_4396 explică (pentru piticelm):

Am fost de acord cu tine laughing tu ce ai inteles?

| piticelm a răspuns (pentru anonim_4396):

Am intrebat si opinia talaughing nu ma mai cert cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru piticelm):

Citeste prima pagina. ai sa gasesti raspunsul meu pe acolo

| KnowEverything a răspuns:

Dupa parerea mea, oamenii de astia au existat dintodeauna, numai ca se manifestau " conform modei". De exemplu, cum ar fi sunat intrebarea ta acum 200 de ani? : " Salut, v-ati gandit cum o sa fie viitoarele generatii avand in vedere ca toti vorbesc o franceza de doi bani iar femeile umbla in rochii pompoase prin locuri de tara? "

Deci, eu zic sa stai linistit ca ceva se va intampla si va schimba iar cursul istoriei si mentalitatea oamenilor.

Plus ca, e clar ca tu nu ai intalnit si copii de 12-13 ani care sa se bucure de copilarie. De exemplu eu mereu cand ma duc la bazinul de inot vad copii de varsta asta care par sa stie sa se bucure de anii lor. Se generalizeaza si mediatizeaza prea mult, asta e tot. happy

P.S: din cate vad eu, o multime de utilizatori indignati de acesti copii de care zici tu. Deci, daca o luam logic, copii acestora ar trebui sa fie normali, no? big grin big grin

| DirviziuQ a răspuns:

Eu prefer sa-mi fac sperante ca generatiile se vor schimba iar in bine, pentru ca am vazut destui copii micuti care ieseau pe afara si isi traiau fericiti viata. Chiar cunosc personal o fetita la gradinita, e adevarat ca mama ei ii mai dadea uneori tableta sa se joace dar iar, pentru ca de obicei este pe afara. Cum am spus, cand ma uit la copii aia imi fac sperante intr-o lume mai buna. Cat despre copii copiilor actuali, s-ar putea sa fie mai normali ca "parintii" lor, ma gandesc ca atunci cand vor fi maturi isi vor da seama de idiotenile ce le-au trecut prea repede prin cap si ii vor invata pe copii mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru DirviziuQ):

"cand vor fi maturi isi vor da seama de idiotenile ce le-au trecut prea repede prin cap si ii vor invata pe copii mai bine" nu prea cred eu. cand cresc cu toate prostiile de la varste mici, cand or sa fie si ei parinti or sa li se para ceva normal. am vazut una pe aici care vroia sa ii cumpere fetitei ei la gradinita un telefon pentru ca vezi domne si altele au

| KoJoXMgoD a răspuns:

O sa fie toti obsedati de jocuri video si internet.