| anonim_4396 a întrebat:

Cum vedeti voi copii de 10-14 ani in viitor, sa zicem peste 15 20 de ani?

O mica paranteza inainte, nu am pus intrebarea asta gen " hai sa facem misto de ei ca vezi domne noi suntem perfectiunea in persoana " dar chiar sunt curios de imaginatia voastra.

La ce ma refer. CUm puteti vedea pe aici zilnic, fete care deja de la 12 ani le doare de marimea sanilor sau a fundului, fac pe depresele ca altele au avut deja 15 " iubiti" si ele saracele au avut doar 5 sau 6. Stau si mor de foame ca sa "arate bine" ca de nu, vezi domne nu se uita nici un baiat la ele. Baietii deja la 14 ani intreaba daca o au destul de mare in pantaloni si vor sa faca sala si baga in ei toate cacaturile ca deh, de ce sa munceasca 2 ani cand poti face in 5 luni muschii lui Velea.

Nu stiu voi dar eu cand aveam 13 ani ultimul meu gand era marimea penisului meu sau de iubita. Si sa fiu sincer in clasele 1-7 Romania, nu stiu daca erau 4 "cupluri" in intreaga scoala. In a 8 in Italia nu am vazut nici macar 1 cuplu dar in liceu era unde vedeai cu ochii desigur laughing.

Credeti ca se poate mai aiurea de atat? Ce? Droguri? Credeti ca peste 20 de ani sa zicem, vor devenii si mai cautate drogurile?

48 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ps. ca sa se intelega bine. cum vor fii copii peste 2 decenii nu cum vor fii copii din ziua de azi la 30 de ani.

| KodrutZ a răspuns:

Drogurile nu, dar realitatea virtuala va face victime. La propriu.

| Suck a răspuns:

Eu singer cred ca durata medie de viata o sa scada considerabil... undeva pe la 40 de ani, avand in vedere ca mancarea din ziua de azi e plina de E-uri, se apuca de fumat inca din generala, alcool, droguri... cu astea nu poti trai mult, poate am spus mult 40 de ani. Nu va mai exista intelegere intee copii si parinti, nu o sa mai fie liniste si iubire in familii, mai multe crime, furturi, multe boli rare si incurabile, dezastru, si sunt o fire optimista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

In ce sens?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

In sensul next-gen net/games addiction - realitate virtuala cu conexiune directa la creier pentru "lumea civilizata", probabil vreun surogat pentru amariti. Uita-te ce nebunie e cu jocurile online prin Asia mai ales, cu desteptfoanele peste tot... du chestia asta 2 trepte de gravitate mai incolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nici nu vreau să mă gândesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Sunt curios daca erai pesimist ce ziceam daca asa esti tu optimist laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu are legatura cu intrebarea mea, dar sunt curios, ce inaltime ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

1.60 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hmm, puteam sa jur ca ai 1.50 laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, peste 5 ani, când o sa termin si eu facultatea o sa fiu, cu siguranta, mai matura, dar tot acelasi caracter o sa-l am. Nu m-as lasa vreodată prada drogurilor sau a "haimanarelii". Meseria care mi-o doresc implica totusi împotrivirea acestor manifestari ale adolescentilor (depinde de caz).
Peste ani, daca nu o sa ne distrugem singuri, probabil se va reduce termenul vietii din cauza alimentatiei nesanatoase, a drogurilor, a tigarilor si a consumului excesiv de alcool. Scolile se vor transforma in cluburi de noapte, fetele ducandu-se in fuste de doua degete si sutienul la vedere, cu 3 tone de machiaj pe fata si cu parul prins intr-un coc ciufulit arătând ca niste cotofene sau paiate, iar baietii cu tricoul rupt pe jumătate, parul de-un metru pe picioare, decolteu si lant la gat, iar in toalete se va practica prostitutia, asta daca nu se impune legea uciderii acestor creaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doamne fereste rolling on the floor

| KoJoXMgoD a răspuns:

O sa fie toti obsedati de jocuri video si internet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Orice e posibil. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adevarate. si mereu se poate mai rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si oamenii care gândesc vor deveni o prada in fata lor. Ca na, nu-ai 15 iubiti la 13 ani esti proasta, handicapata, anorexica, schizofrenica, si ti se va spune ca "mori virgina". De ce spun asta? Ca asta am auzit de la niste panarame cu acte in regula. Din păcate, sau fericire, ele mor de prea mult. Asa e când gandesti cu *****

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum o dai bine nu e. daca ai avut 15, pai esti tarfa sau curvar daca nu esti prost/a.

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer si eu ma intreb cum o sa fie copii peste doua decenii... tu ce parere ai?

| piticelm a răspuns:

Situatia se inrautateste pe zi ce trece.De multe ori e vina parintilor, pentru ca nu le aplica bataia la momentul potrivit, ci cand vin deja gravide, iar atunci nu foarte tare, ca sa nu sufere vreun avort spontan.Pe de alta parte este si vina copiilor, de fapt, ei asa sunt crescuti..in masa si toti fac la fel. Daca acum 15 ani popular era sa ne rupem picioarele jucand sotron, sau genunchii cu mingia, acum e popular sa se dezbrace pe facebook si sa se imbete pana ajung la spital in coma de gradul 3.Despre droguri, ce sa zic, aici e vina celor care stau cu fundurile in fotolii si se bat de muste, pentru ca nu aplica legi drastice.Si sincer..pana la urma,e vina oamenilor,ei isi aleg drumul, nimeni nu ii impinge sa se drogheze, sa se imbete si alte idiotenii, fiecare face ce vrea, dar din pacate multi sunt slabi de ingeri si sunt o prada usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Deja e la moda bautul si dorgurile ca na, asta se consuma la petreceri. cred ca va fi la fel doar ca mult mai rau. penibili de 14 ani care beau de rup crezand ca sunt mai "cool" si sunt viitori "barbati" de maine care isi vor bate copii si nevestele. cat despre fete chiar nu stiu ce sa zic. vor renunta din ce in ce mai multe la scoala ca na " este grele" sa inveti mai ales daca arati bine si poti sa stai pe banii la toti prostii care roiesc in jurul lor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dezbracati toti pe strada.
Probabil ca am sa stau cu pastile pentru voma si ochelari de soare la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru piticelm):

Bine zis

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Normal, ca fete cuminti nu le poti numi.

| piticelm a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar care crezi ca e motivul pentru care ei ajung asa?

| syd a răspuns:

Va fi bine. Ei ne vor plati pensiile.

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar crezi ca mai exista vreo sansa ca sa se imbunatateasca aceasta situatie mizerabila?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pun pariu ca numarul cazurilor de suicid va fi in crestere din cauza dependentei de internet (facebook). Por.nografia va fi mult mai accesibila si vor deveni toti niste obsedati sexual, incepand de la varste foarte fragede. S-ar putea sa se legalizeze si drogurile cum spui tu deoarece majoritatea conduce (toti vor droguri pentru ca ''e cool'') si, mai ales, pentru ca trebuie sa urmam modelul tarilor europene ''civilizate'' precum Olanda, unde consumul de droguri este legal. Natalitatea va fi in scadere deoarece copiii de acum nu vor fi suficient de responsabili pentru a creste un copil. Vor fi mult mai multe persoane LGBT. Practic, generatia asta se indreapta catre haos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru piticelm):

Am fost de acord cu tine laughing tu ce ai inteles?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Nu, din simplul motiv ca prostii influenteaza chiar si pe astia de treaba sau inteligenti. ai vazut tu pe unu sa se dea mare ca a citit toata vara 5 carti? nu. se da mare ala sau aia care spune ca s-a culcat cu 5 baieti / fete laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru syd):

Nu fii asa sigur laughing